عربستان سعودی از آموختن دو جنگ نفتی FAILED خودداری می کند – RT Business News

به نظر می رسد عربستان سعودی از دو جنگ شکست خورده در مورد قیمت نفت چیزی یاد نگرفته است ، با اعلام اینكه پادشاهی نفت این هفته اعلام كرده است كه آماده است ظرفیت تولید خود را به 13 میلیون بشكه در روز افزایش دهد.

با ناکامی در دستیابی به کوچکترین ظاهر موفقیت در دو جنگ قیمت نفت که آغاز شده است – اولین بار از سال 2014 تا 2016 و دومین اجرای آن از ابتدای ماه مارس تا پایان ماه آوریل امسال – شاید بتوان فرض کرد احتمالاً سعودی ها از خطرات شرکت دوباره در چنین جنگهایی آموخته اند که درسهای کلیدی با قضاوت در مورد اظهارات مختلف در هفته گذشته ، عربستان سعودی هیچ چیز را یاد نگرفته است و ممکن است دقیقاً همان نوع جنگ قیمت نفت را دقیقاً به همان روشی که قبلاً دو بار انجام داده است ، آغاز کند ، ناگزیر از دست دادن دوباره با دقیقاً همان اثرات فاجعه بار بر آن و اعضای اوپک مشکل اصلی عربستان سعودی ، خودباوری جمعی افراد در رأس دولت این کشور در مورد چهره های کلیدی پادشاهی در رابطه با صنعت نفت این کشور است که زیرپای کل رژیم است. ظاهراً این هذیان توسط هیچ یک از مشاوران ارشد خارجی که هزینه های کلانی و سود بازرگانی برای بانک های خود را از معقولات مختلف عربستان سعودی ، از جمله جنگ های قیمت نفت ، انجام می دهند ، ناامید نیست. به معنای واقعی عبارت ، الف نمونه کامل “لباس جدید امپراتور”اگرچه در این حالت ، فقط مربوط به ولیعهد محمد بن سلمان (MbS) نیست ، بلکه به همه چهره های ارشد مرتبط با بخش نفت عربستان سعودی مربوط می شود. یکی از بارزترین نمونه های این مدیر ارشد اجرایی شرکت هیدروکربن های پرچمدار عربستان سعودی ، آرامکو (آرامکو) ، امین ناصر است که هفته گذشته گفت – به طرز حیرت انگیزی برای کسانی که حتی می دانند یک مودوم در مورد بازارهای جهانی نفت – که آرامکو است. این است که با برنامه هایی برای افزایش حداکثر ظرفیت پایدار خود (MSC) به 13 میلیون بشکه در روز (bpd) از 12.1 میلیون بشکه در روز پیش برویم.
همچنین در rt.com
ذخایر عربستان سعودی همزمان با مبارزات پادشاهی با مسیر همه گیر و بازار نفت Covid-19 در حال فروپاشی استگذشته از بی اهمیت بودن این وضعیت در جهان که در حال حاضر در روغن بیدار می شود ، به دلیل تأثیر تقاضای منفی بیماری همه گیر COVID-19 و خروجی ناشی از جنگ قیمت نفت تازه به پایان رسید ، این اظهار نظر از رتبه سوم عربستان سعودی مرد نفت (پس از MbS ، اگرچه با سست ترین تعریف ممکن ، و وزیر انرژی ، عبدالعزیز بن سلمان آل سعود) ، بسیار گمراه کننده است. به این ترتیب ، از زمان جنگ قیمت نفت 2014-2016 به تفاهم جمعی بازار نفت دامن می زند که هر چیزی که عربستان می گوید در مورد صنعت نفت خود باشد ، بدون آنکه تعداد زیادی از بررسی های واقعی داشته باشد ، درست به نظر نمی رسد. با توجه به بیانیه “حداکثر ظرفیت پایدار” ، برای شروع ، این اصطلاح عباراتی است که از زمان نخستین فاجعه جنگ قیمت نفت توسط عربستان سعودی بارها و بارها مورد استفاده قرار گرفته است تا دو توهم طولانی مدت دیگر را که مربوط به سطح واقعی نفت خام آن است ، پوشش دهد. ذخایر و به میزان واقعی ظرفیت اضافی آن است.

خبر مرتبط  تعرفه همیشه گزینه! ترامپ امیدوار است که روسیه و سعودی ها به توافق برسند که "پیمان" برای ایالات متحده عادلانه باشد زیرا پوتین به دنبال همکاری از همه طرف ها است - RT Business News

پیش از جنگ قیمت نفت 2014-2016 ، سعودی برای چندین دهه اظهار داشت که ظرفیت یدکی بین 2.0 تا 5/5 میلیون بشکه در روز را دارد. این دلالت بر آن داشت – با توجه به اعتقاد گسترده ای که پذیرفته شده بود (اما همچنین نادرست) مبنی بر اینکه عربستان سعودی سالها به طور متوسط ​​حدود 10 میلیون بشکه در روز پمپ کرده بود (در واقع از 1973 تا 2020 به طور متوسط ​​بیش از 8.162 میلیون بشکه در روز پمپاژ کرده بود). در صورت لزوم توانایی افزایش سطح تولید آن در حدود 12.5 میلیون بشکه در روز با این حال ، حتی زمانی که جنگ قیمت نفت 2014-2016 کشیده شد و ارتفاعات جدیدی از ویرانی اقتصادی عربستان و همکاران اوپک را به همراه داشت ، این پادشاهی می تواند به طور متوسط ​​تقریباً 10 میلیون بشکه در روز تولید نکند. نکته مهم در اینجا ، اداره اطلاعات انرژی (EIA) ظرفیت اضافی را بطور خاص برای تولیدی تعریف می کند که می تواند طی 30 روز بصورت آنلاین وارد شود و حداقل 90 روز پایدار بماند ، در حالی که حتی عربستان سعودی گفته است که حداقل 90 روز زمان نیاز دارد تا دکل ها به سمت کشور حرکت کنند. چاه های جدید را حفاری کرده و تولید را با 2/2 تا 5 میلیون بشکه در روز افزایش دهید.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی و کویت تولید خود را در میدان عظیم نفتی آغاز کردنددر عوض ، از آن نقطه به بعد ، عربستان سعودی با ایجاد حیله معنایی اقدام به تلاش برای منفجر کردن این ظرفیت اضافی کرد. سعودی های ارشد بیش از “تولید” یا “تولید” از “ظرفیت” و “عرضه به بازار” سخن می گفتند و این دو گروه اصطلاحات به معنای چیزهای بسیار متفاوتی هستند. “ظرفیت” (یا مترادف آن ، تا آنجا که سعودی ها از آن استفاده می کنند ، “عرضه به بازار”) مربوط به استفاده از منابع نفت خام است که در هر زمان معین در پادشاهی در انبار نگهداری می شود و به علاوه مایعاتی که نمی توان از قراردادها منع شد. و دوباره به آن مواد ذخیره شده هدایت شود. این همچنین می تواند به معنای نفت مخفی باشد که از دیگر تامین کنندگان (به ویژه عراق در آخرین جنگ قیمت نفت) از طریق کارگزاران موجود در بازار نقطه خریداری می شود و بعداً به عنوان منابع نفتی خود (یا “ظرفیت”) کنار می رود. دقیقاً از همان ترفند معنایی برای تأمین کمبودهای عرضه واقعی در اثر حملات سپتامبر 2019 توسط حوثی های تحت حمایت ایران در تأسیسات Khuris و Abqaiq عربستان سعودی استفاده شد ، تا وزیر انرژی از “ظرفیت” و بعداً از “عرضه” سخن بگوید. به بازار ، که کاملاً به همان اندازه تولید واقعی در چاه ها یکسان نیستند.

دلیل این که عربستان سعودی در تلاش است تا تولید واقعی خود را از بین ببرد و همچنین از ظرفیت های کمبود آن استفاده کند این است که نفت از زمان کشف در اواخر دهه 1930 تنها سنگ بنای واقعی قدرت ژئوپلیتیک پادشاهی بوده است و به همین دلیل است که در مورد نفت خام آن دروغ می گوید. ذخایر به طور خاص ، در آغاز سال 1989 ، عربستان سعودی ادعا كرد كه ذخایر نفتی اثبات شده 170 میلیارد بشكه است ، اما تنها یك سال بعد ، و بدون كشف میدان های مهم جدید نفتی ، تخمین زده می شود كه ذخایر رسمی به گونه ای 51.2 درصد رشد داشته و به 257 میلیارد بشكه برسند. اندکی پس از آن ، مجدداً به بیش از 266 میلیارد بشکه افزایش یافت ، سطحی که تا اندکی افزایش در سال 2017 ادامه یافت و به بیش از 268 میلیارد بشکه رسید ، با این وجود هیچ میدان جدید نفتی جدیدی یافت نمی شود ، رقمی که بسته به اینکه شما کیستید باور – دوباره افزایش یافته است. در همین زمان ، همانطور که برجسته شد ، عربستان سعودی از ابتدای سال 1973 تا آغاز سال 2020 به طور میانگین 8.162 میلیون بشکه در روز از زمین خارج کرد که بالغ بر 2.979 میلیارد بشکه نفت خام سالانه یا 137.04 میلیارد بشکه نفت خام است. نفت در طی این مدت از زمین خارج شده است. با توجه به این تولید ملموس و اثبات شده ، بدون یافتن زمینه جدید جدید (و کاهش تولید در بسیاری از میادین نفتی اصلی آن ، از جمله گاوار) ، از نظر ریاضیات بسیار دشوار است که ببینیم چگونه می توان ذخایر نفت خام عربستان سعودی نیست. در واقع حدود 120 میلیارد بشکه (و این از رقم بسیار مشکوک 257 میلیارد بشکه استفاده می کند) و نه 268 میلیارد میلیارد بشکه اعلام شده است.

با توجه به این واقعیت گسترده تر که چهره های اصلی بر اساس آن قدرت ژئوپلیتیکی و اقتصادی باقی مانده عربستان سعودی استوار است ، اساساً مزخرف است ، ممکن است قیمت سهام آرامکو – در شرایط عادی یک بازار با عملکرد صحیح – آسیب پذیر تلقی شود. با این حال ، چنین ناامیدی مطلق از طرف MbS برای از دست دادن اعتبار شخصی نیست با اجازه دادن به هرگونه سمی آرامکو IPO که به نظر می رسد شکست بخورد – حداقل در عربستان سعودی – که تعداد معدودی از خریداران سهم چیزهای زیادی را از دست می دهند. به منظور فروش حتی سهم 1.5 درصدی که در نهایت پیشنهاد شده است (که از پنج درصد شروع شده برداشته شده است) ، بانک های سعودی “تشویق شدند” برای ارائه به به نسبت خرده فروشی به نسبت 2 به 1 وام بدهید برای هر ریال آنها در آرامکو سعودی سرمایه گذاری می کنند (در مقایسه با حد متوسط ​​نسبت اهرم برای وام های 1 به 1). علاوه بر این ، بانکهای مشاور بین المللی IPO در ارائه پیشنهادات پس از بودجه ثروت حاکمیتی کشورهای همسایه به همان اندازه “تشویق شده” برای شرکت در این پیشنهاد بودند ، همانطور که سعودی های مختلف ارشد از ترس مجدد عملکرد خود ترغیب شدند. درمان در ریتز کارلتون در سال 2017.

خبر مرتبط  خداحافظی از جهانی شدن در حالی که "عصر بی نظمی" در راه است - Deutsche Bank - RT Business News

بیشتر بخوانید: عربستان سعودی آرامکو 73 ash سقوط کرد زیرا coronavirus وارد بازار نفت می شود

اکنون ، علاوه بر این اهرم ها ، آرامکو همچنین به این کادر کوچک سرمایه گذاران اطمینان داده است که با پرداخت حداقل 75 میلیارد دلار سود سهام که مجبور به وعده داده شده بوده اند را تأمین می کند تا اطمینان حاصل کند که حتی 1.5 درصد از شرکت را نیز فروخته است. از آنجا که قیمت سهم آرامکو اکنون نزدیک به ایستگاه MbS در خانه متصل است ، با وجود اعلامیه هفته گذشته مبنی بر سود خالص خود در سه ماهه دوم سال جاری ، سود خالص 73.4 درصد کاهش یافته است. این مسأله کاملاً جالب توجه بود که عربستان سعودی در حال آغاز جنگ قیمت نفت دیگری برای نابود کردن بخش شیل ایالات متحده از طریق کاهش قیمت از طریق تولید بیش از حد در زمانی است که تقاضا قبلاً توسط همه گیری COVID-19 نابود شده بود. البته اگر عربستان سعودی در آینده ای نه چندان دور اقدام به آغاز جنگ قیمت نفت دیگری کند ، چنین رقم هایی کاملاً بی معنا خواهد بود ، همانطور که پیامدهای بارز این اعلامیه مبنی بر افزایش MSC خود به 13 میلیون بشکه در روز از 12.1 است. میلیون بشکه در روز ، به عنوان نتیجه برای عربستان سعودی دفعه دیگر می تواند باشد پایان سلسله آل سعود در پادشاهی.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com