طلا ممکن است به 5000 دلار در هر اونس برسد – RT Business News

همه گیری COVID جهشی در خرید طلا ایجاد کرده است و برخی از تحلیلگران معتقدند که هنوز پتانسیل صعودی زیادی دارد.

سال جاری ثابت شده است که یک سال است annus mirabilis برای سرمایه گذاران طلا ، با شورش فلز زرد. قیمت طلا در حال حاضر با 1933 دلار در هر اونس معامله می شود که فاصله زیادی با بالاترین رقم تاریخی خود یعنی 2075 دلار ندارد که یک ماه پیش به آن رسیده بودند. این برای سود 26.5 درصدی از امروز و 30.9 درصدی از کمترین میزان 52 هفته در ماه مارس در مقایسه با سود 6.3 درصدی YTD توسط S&P 500 خوب است. رالی تورید بیانگر شدیدترین سود فلز است که بیشتر به دست آورده است بیش از یک دهه این با توجه به نقش سنتی طلا به عنوان یک دارایی امن که بسیاری از سرمایه گذاران در زمان بحران های عمیق به آن متوسل می شوند ، تعجب آور نیست و تعداد کمی از آنها می توانند با فروپاشی اقتصادی ناشی از COVID-19 رقابت کنند. وضعیت Covid-19 تا حدودی بهبود یافته است ، با این حال صندوق های تامینی ، وال استریت و سرمایه گذاران همچنان در مورد طلا به شدت صعود می کنند ، برخی از آنها ریز ریزه های خود را لیس می زنند و پیش بینی می کنند که فلز زرد می تواند سطوح نامعقول هر اونس 3000 دلار و حتی 5000 دلار.

بانک مرکزی آمریكا مریل لینچ می گوید انتظار دارد طلا به تا اوایل سال 2022 به 3000 دلار رسید در حالی که سیتی گروپ و میلیاردر توماس کاپلان ، بنیانگذار شرکت مدیریت دارایی Electrum Group مستقر در نیویورک ، معتقدند که 5000 دلار در میان است.

خبر مرتبط  اسپانیا با جستجوی روشی جدید برای مالیات بخشیدن به برنامه های پیام کوتاه - به غول های فناوری مانند فیس بوک و گوگل پیام می دهد - RT Business News

مطمئناً این رویای یک اشکال طلا به نظر می رسد. اما چنین صعودی برای بقیه بازارهای مالی چه معنایی دارد؟

این ویروس مطمئناً سیل نیروهایی را که به تقاضای بی وقفه طلا و اعتبار معتبر آن به عنوان یک پناهگاه امن دامن زده اند ، آزاد کرده است. بازارهای طلا در زمان بحران های عمیق اقتصادی که اوراق قرضه بازدهی منفی یا منفی ارائه می دهند یا بازارهای سهام بسیار متزلزل می شوند ، شکوفا می شوند.

همه اینها قطعاً در طول بحران کاملاً درست بوده اند.

اقتصاد جهانی پیش از همه گیری Covid-19 علائم بیماری را نشان می داد و همین امر باعث شد بانک های مرکزی جهان نرخ بهره را به پایین ترین سطح تاریخی کاهش دهند. سرمایه گذاران تمایل دارند در محیط های کم بهره به دارایی امن مانند طلا روی آورند ، اگرچه رابطه نرخ بهره طلا از دهه 1970 پس از کنار گذاشتن استاندارد طلای ایالات متحده در حال ضعیف شدن است.

گفته شد ، همبستگی واضح تری بین بحران های اقتصادی و تجمع های طلا وجود دارد. چندین ماه پیش ، بانک جهانی زنگ خطر را به صدا درآورد که احتمالاً این بحران اقتصاد را به داخل کشور فرو خواهد برد بدترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم. مردم در زمان افزایش عدم قطعیت های ژئوپلتیک و اقتصادی تمایل دارند به پناهگاه های امن مانند طلا و نقره بروند ، که به نوبه خود از افزایش قیمت طلا به دلیل افزایش طلا پشتیبانی می کند کشش قیمت همانطور که ارب و هاروی در آن اشاره کردند معضل طلایی. همانطور که هیت یانسن ، تحلیلگر سیتی گروپ اشاره کرده است:

خبر مرتبط  کلیسای انگلیس تمام سهام اکسون موبیل را تخلیه می کند - اخبار تجاری RT

“وقتی سرمایه گذاران گرسنه طلا هستند ، این فلز عادت دارد که به طور تصاعدی رشد کند که هیچ مشابهتی بین فلزات ندارد.”

بسته های محرک بی سابقه بانک های مرکزی نیز در این تجمع نقش داشته اند. چند ماه پیش ، بانک های مرکزی جهان بسته های محرک بزرگ را با مبلغ 15 تریلیون دلار در تلاش برای حمایت از اقتصاد در برابر اثرات Covid-19 ارائه کردند. از آنجا که این به کلی کمک کرده است تا بازارهای سهام در یک کلیپ سریعتر از آنچه انتظار می رفت بازیابی کنند ، متأسفانه افزایش بیش از حد محرک منجر به اثر کبری کلاسیک و عواقب ناخواسته، یکی از آنها دلار ضعیف تر است. دلار ضعیف تر می خواهد قیمت کالاهای دلاری مانند طلا را افزایش دهد.

بازی آخر واقعی

متأسفانه قیمت معاملات طلا در معاشقه با قیمتهای 5 رقمی احتمالاً مکان بسیار بدی خواهد بود.

برای اولین بار ، چنین سطوحی به معنی تورم بیش از حد و احتمالاً تورم تورمی به سبک دهه 1970 در ایالات متحده است.

خبر مرتبط  روسیه منابع کافی برای مقابله با بحران Covid-19 - نخست وزیر میوستستین - RT Business News

این امر به معنای ناآرامی های سیاسی و استثنایی است و کشور را به سمت مارپیچی مرگ فوق تورمی سوق می دهد که تقریباً همه قیمت کالاها سر به فلک می کشد. در همان زمان ، وقتی مردم توجه خود را فقط به بقا معطوف می کردند ، ارزش واقعی اکثر کالاها به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

اگر قیمت طلا به 10 هزار دلار نزدیک شود ، احتمالاً دلار وضعیت خود را به عنوان ارز برجسته جهان از دست می دهد. بسیاری از ارزهای فیات دیگر با ارز دیگری ارزش خود را از دست می دهند ، مانند فرانک سوئیس به عنوان ارز ذخیره جهان. با ناامیدی ، دولت های جهان اول احتمالاً به ترفندهای کثیف متوسل می شوند ، از جمله اعمال کنترل ارزی بر روی هر نوع عبور پول از مرزهایشان یا حتی مصادره شمش های شهروندان خصوصی همانطور که دولت آمریکا در دوران رکود اقتصادی انجام داد.

قیمت طلا در حال حاضر نزدیک به بالاترین حد ممکن است. 10 درصد ، 20 درصد یا حتی 30 درصد دیگر تجمع در اینجا طی 12 تا 24 ماه آینده ممکن است لزوما اقتصاد جهانی را از وضعیت بد خارج نکند. اما ممکن است درخواست 5000 دلار بیش از آنچه می توانیم بجویم گزنده باشد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com