طبق گزارش ها ، مایکروسافت و بایدانس مکالمه های TikTok را پس از سیگنال های مختلط از کاخ سفید متوقف می کنند – RT Business News

پس از اعلام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا گفت كه مذاكرات مربوط به كنترل عملیات TikTok در آمریكا بین مایکروسافت و ByteDance متوقف شده است پس از آنكه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا گفته است ترجیح می دهد برنامه محبوب پخش ویدیو را ممنوع كند.

ByteDance ، مالک چینی TikTok ، حاضر بود برای حفظ حضور خود در این کشور ، جایی که حدود 100 میلیون کاربر دارد ، سهام خود را در بخشی از مشاغل ایالات متحده به مایکروسافت بفروشد. براساس گزارش های قبلی ، معامله ای که تحت آن مایکروسافت نیز مسئولیت محافظت از تمام داده های کاربران آمریکایی را بر عهده داشته باشد ، در حال انجام است “پیشرفته” صحنه.
همچنین در rt.com
گزارش های صاحبان TikTok می خواهند مایکروسافت شغل ایالات متحده را برای دستیابی به فرار از ممنوعیت تحریم ، به عهده بگیردخبر مرتبط  با ادامه روند تنش با چین ، سرمایه گذاران آمریکایی پول بیشتری را به هند هدیه می کنند - RT Business News

براساس گزارش وال استریت ژورنال ، هر دو طرف بر این باور بودند که دادن مالکیت به شرکت آمریکایی ، TikTok را از ممنوعیت در انتظار جلوگیری می کند – حداقل این امر در کاخ سفید در جریان مذاکرات است. با این حال ، اظهارات ترامپ در روز جمعه ، شرکت ها را از این امر دور نگه داشت ، زیرا رئیس جمهور فاش کرد که با این معامله مخالف است ، با استناد به منابع آگاه با موضوع.

بیشتر بخوانید

اگرچه موضع گیری ترامپ مایکروسافت و بایت دنس را وادار به مکث از توافق خرید TikTok کرد ، اما گزارش ها حاکی از آن است که مذاکرات کاملاً مرده نیست ، در حالی که رئیس جمهور “روی میز کار معامله دارد” با توجه به منابع Axios. این شرکت ها اکنون در تلاشند تا در مورد موضع کاخ سفید شفاف سازی کنند و اینکه آیا این برنامه در صورت نهایی شدن فروش ، عملکرد عادی در ایالات متحده را حفظ خواهد کرد یا خیر.

خبر مرتبط  قیمت نفت با افزایش سهولت و کاهش اوپک ، راه را برای بهبودی بالا می برد - RT Business News

TikTok از اظهار نظر خودداری کرده است “در مورد شایعات یا گمانه زنی ها ،” بعد از اینکه رسانه ها خواستند تا به مذاکرات متوقف شده توجه کنند. با این حال ، این شرکت هنوز هم است “اعتماد به نفس در موفقیت طولانی مدت ،” سخنگوی آن به Digital Trends گفت.

ترامپ روز جمعه به خبرنگاران گفت که اوایل شنبه TikTok را از طریق دستورالعمل اجرایی منع خواهد کرد. دولت ترامپ هفته هاست که با اشاره به نگرانی های مربوط به امنیت ملی ، این اقدام را در نظر گرفته است و ادعا می کند که این سرویس ممکن است داده های جمع آوری شده از آمریکایی ها را به دولت چین منتقل کند.

خبر مرتبط  اقتصاددان به بوم بوست گفت: حملات سیاسی به هواوی نشان می دهد ایالات متحده و انگلیس می خواهند دیوار آهنی دیجیتال در سراسر جهان برپا کنند - RT Business News

TikTok هرگونه ارتباط با پکن را تکذیب کرده و تأکید کرده است که تمام سرورهای آن که برای بازار آمریکا کار می کنند در ایالات متحده قرار دارند. در بیانیه روز شنبه ، مدیر کل ایالات متحده TikTok Vanessa Pappas نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را یکبار دیگر رد کرد و گفت این شرکت به هیچ جایی نمی رود و قصد دارد تا در طی سه سال آینده 10،000 شغل آمریکایی ایجاد کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید