طبق گزارش های ایالات متحده ، فشارها بر پیمانکاران Nord Stream 2 افزایش یافته است – RT Business News

به نقل از Welt am Sonntag ، با اشاره به افراد آشنا با مذاکرات در مورد این موضوع ، دولت ایالات متحده تلاش های بیشتری را برای مجبور کردن شرکت های اروپایی برای خنثی کردن پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 به رهبری روسیه انجام داده است.

براساس این روزنامه ، مقامات وزارت امور خارجه آمریكا ، وزارت خزانه داری و همچنین وزارت انرژی به پیمانكاران اروپایی نزدیك شدند تا اطمینان حاصل كنند كه عواقب ماندگاری در این پروژه را كاملاً می دانند. طبق گزارش ها ، در روزهای اخیر حداقل دو کنفرانس حداقل دو کنفرانس آنلاین با نمایندگان بنگاه ها برگزار کرده اند.
همچنین در rt.com
مشاور انرژی می گوید خط لوله Nord Stream 2 به طور قابل توجهی قیمت گاز را در اروپا کاهش می دهدخبر مرتبط  تحویل نیمه اول ایرباس به 16 سال کاهش می یابد و سفارشات جت ZERO برای ماه دوم اجرا می شود - RT Business News

صحبت کردن در “مهربان” به گفته ناظران مذاکرات آنلاین ، طرف آمریکایی تأکید کرد که می خواهد مانع از تکمیل Nord Stream 2 شود. “من معتقدم که تهدید بسیار جدی است” یکی از آنها به رسانه آلمان فاش شد.

این تهدیدات مطابق با اظهارات هفته گذشته مایك پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا است ، كه در آن وی هشدار داد كه شركتهای درگیر در این پروژه بهتر هستند “همین حالا برو بیرون” و یا در معرض خطر مجازات های مقرر در بند 232 قانون بدنام مخالفان مخالف آمریکا از طریق تحریم ها (CAATSA).

بیشتر بخوانید

به غیر از شرکت بزرگ انرژی گاز روسیه ، گازپروم ، که در حال توسعه این پروژه است ، پنج شرکت اروپایی پیوستند. این افراد Engie فرانسه ، OMV اتریش ، شرکت انگلیسی-هلندی رویال هلندی شل ، وینترشال و یونایتر آلمان هستند.

خبر مرتبط  Boeing برای پایان دادن به تولید 747 Jumbo Jet پس از 50 سال - RT Business News

دومی در گفتگو با Welt am Sonntag ، تلاشهای آمریكا را برای تضعیف این امر خواند “پروژه مهم زیرساختی” مداخله آشکار در حاکمیت اروپا.

در اوایل هفته جاری ، نمایندگان مجلس ایالات متحده اصلاحات در قانون مجوز دفاع ملی را تصویب كردند ، به منظور گسترش تحریم های ایالات متحده بر شركت های درگیر در نصب خط لوله گاز نورد استریم 2 روسیه. به گفته یکی از حامیان این لایحه ، این اقدامات می تواند شرکت هایی را برای تسهیل یا ارائه کشتی ، بیمه ، تسهیلات بندری یا خدمات ترخیص برای آن کشتی ها و همچنین افرادی که دارای گواهینامه Nord Nord Stream 2 هستند ، هدف قرار دهد.

خبر مرتبط  معامله نجات همه گیر اتحادیه اروپا فقط مشکل بدهی بلوک را جدی تر خواهد کرد - Max Keizer - RT Business News

هر دو مشاغل اروپایی و مقامات دولتی بارها و بارها تلاش های ایالات متحده برای مداخله در سیاست انرژی اروپا را با تحریم Nord Stream 2 محکوم کرده اند ، و برخی حتی از بروکسل خواسته اند که روی اقدامات متقابل کار کند.

مسکو همچنین این اقدام واشنگتن را مورد تحسین قرار داده و آن را رقابت ناعادلانه خوانده است. در اوایل هفته جاری ، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری گفت که روسیه در صورت پیشبرد اقدامات تنبیهی جدید ، استراتژی جدیدی را برای تکمیل این پروژه تدوین خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید