طبق قوانین دادگاه ، شل باید نزدیک به نیم میلیارد دلار برای نشت نفت در نیجریه پرداخت کند – RT Business News

دادگاه عالی نیجریه درخواست Royal Royal Shell را با هدف کنار گذاشتن حکم قبلی که شرکت را به پرداخت 467 میلیون دلار برای خسارت ناشی از نشت نفت تقریباً پنج دهه پیش پرداخت کرده بود ، رد کرد.

قضات تصمیم قبلی را تأیید کردند ، که حکم می داد که شرکت نفتی باید خسارت ناشی از ریختن نفت در اجاما-ابوبو در ایالت ریورز را بپردازد. طبق گزارشات بلومبرگ و رسانه های محلی ، هیئت 5 نفره گفت که درخواست شل برای بررسی این پرونده فاقد شایستگی است.
همچنین در rt.com
شش مدیر نفتی آمریکا به اتهام فساد مالی در ونزوئلا محکوم شدنداین پرونده حول نشت نفتی است که در سال 1970 از فعالیت های تولید روغن شل در دلتای نیجر رخ داده است. این پرونده در سال 2001 توسط جامعه Ejama-Ebubu به دادگاه كشیده شد ، كه این شركت را متهم كرده است كه منابع آب آنها را برای مصرف انسان نامناسب ساخته است. در سال 2010 ، دادگاه نیجریه حکم داد که این شرکت مسئول نشت نفت در جامعه است ، اما شل هنوز مسئولیت خود را مورد اختلاف قرار داده و می گوید که منطقه را تمیز کرده است.

خبر مرتبط  سبد دارایی ملکه انگلیس مانند هر نوع "نوع قرارداد دیگر" ، بنابراین او نمی تواند ضرر کند - Keizer Report - RT Business News

“جای تأسف است که روند حقوقی این پرونده برای مدت طولانی به موضوعات رویه ای متمرکز شده است و نه به صلاحیت پرونده” شل در بیانیه ای در پاسخ به آخرین حکم روز جمعه گفت. این شرکت هنوز با ادعای اجاما-ابوبو مخالف است ، این شرکت اصرار دارد که “هر گونه تلاش برای اجرای پرداخت مجاز نیست” به دلیل سایر مراحل دادرسی در حال انجام است.

خبر مرتبط  بازده صنعتی آلمان رکورد نزولی دارد - RT Business News
همچنین در rt.com
آتش سوزی گسترده ای در داخل نفتکش کاملاً بارگیری شده در سواحل سریلانکا رخ داد (ویدئو)“ما همیشه ادعا کرده ایم که بر اساس واقعیات موجود آماده دفاع از این پرونده هستیم” به نقل از بلومبرگ ، شل گفت.

شرکت های شل و شرکت های تابعه همچنین چندین دعوای حقوقی در مورد نشت نفت در دلتای نیجر انجام داده اند ، درگیری های حقوقی در لاهه و دادگاه های انگلیس که قبلاً با این غول نفتی طرف بودند ادامه دارد. سال گذشته ، دادگاهی در انگلیس مانع اجرای خسارت علیه سرگرد شد.

خبر مرتبط  اپل با بازپس گرفتن عنوان باارزش ترین مارک جهان از آمازون - RT Business News

شل پیش از این مجبور به پرداخت هزینه های زیادی برای نشت نفت در نیجریه بود که در سال های 2008 و 2009 اتفاق افتاد ، که بزرگترین مورد در دهه های کشف نفت در این کشور بود. جامعه ماهیگیری بودو که در نتیجه این حادثه خاک آنها آلوده شده بود ، از این شرکت که با پرداخت 83 میلیون دلار غرامت در سال 2015 موافقت کرده بود ، شکایت کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید