صنعت نفت لیبی فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی خود را – RT Business News

شرکت ملی نفت لیبی (NOC) اعلام کرده است که در حال پایان دادن به فورس ماژور در میدان نفتی شرارا ، بزرگترین ذخایر کشور است ، که نقطه عطفی دیگر برای بهبود تولید نفت این کشور است.

در بیانیه ای که روز یکشنبه منتشر شد ، NOC گفت که به اپراتور میدان جنوب غربی ، Acacus ، دستور داده است تا با در نظر گرفتن استانداردهای ایمنی عمومی و ایمنی فرآیندها ، ترتیب تولید را آغاز کند.

شرکتی که بخش انرژی لیبی را اداره می کند گفت که این اقدام به دنبال توافق با گارد تأسیسات نفتی انجام شده است. طبق NOC ، این گروه متعهد شد اطمینان حاصل کند که هیچ منفی وجود نخواهد داشت “نقض امنیت.”
همچنین در rt.com
فرمانده حفتر گفت: نیروهای شرق لیبی تولید نفت را از سر می گیرندخبر مرتبط  ترامپ سرزنش فاکس نیوز - RT Business News را در حالی انجام می دهد که سرمایه گذاران سهام فناوری را می فروشند

اعلامیه NOC بیش از سه هفته پس از آن انجام شد که فیلد مارشال خلیفه هفتار گفت که پس از توافق با دولت توافق نامه ملی (GNA) مستقر در طرابلس ، محاصره میادین و بنادر را رفع خواهد کرد. NOC فورس ماژور را در پایانه های نفتی برداشته و تولید را از برخی زمینه های خاص خود در نظر گرفت “بی خطر” اندکی پس از دستیابی به توافق ، اما برخی از امکانات مهم مانند میدان نفتی شرارا همچنان آفلاین بودند.

از زمان رفع حصر و از بین بردن تولید تا حدی تولید ، گزارش شده است که تولید نفت لیبی نزدیک به 300000 بشکه در روز رسیده است. شرارا می تواند 300000 بشکه دیگر به تولید روزانه نفت خام کشور اضافه کند ، اگر دوباره به ظرفیت کامل خود برگرداند. NOC قبلاً در اوایل ماه ژوئن به فورس ماژور سپرده پایان داد ، اما پس از مدت کوتاهی مجدداً تعطیل شد.

این کشور جنگ زده در بزرگترین ذخایر نفتی آفریقا قرار دارد و می تواند روزانه 1.2 میلیارد بشکه از آن خارج شود. در حالی که افزایش صادرات نفت با کاهش نزدیک به 10 میلیارد دلار درآمد به دلیل محاصره زیرساخت های انرژی ، فشار اقتصادی لیبی را کاهش می دهد ، اما ممکن است عرضه اضافی به یکی دیگر از مشکلات بازار جهانی نفت تبدیل شود.

خبر مرتبط  روسیه 20 میلیارد دلار برای پروژه های سرمایه گذاری جدید با چین پیشنهاد می کند - RT Business News

قیمت نفت در سال جاری با کاهش تقاضا به دلیل شیوع Covid-19 کاهش یافت. در تلاش برای افزایش قیمت ها ، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن به رهبری روسیه (که با نام OPEC + شناخته می شوند) تولید را در ماه مه کاهش دادند و محدودیت ها هنوز پابرجا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید