صندوق های بازنشستگی دانمارکی متهم به تأمین مالی جنگ در یمن – RT Business News

تحقیقات جدید Oxfam IBIS نشان داد که 16 صندوق بازنشستگی دانمارک با هم تقریباً 3 میلیارد کرون دانمارک (500 میلیون دلار) در تولید اسلحه خارجی برای تولید سلاح به کشورهایی مانند عربستان سعودی و امارات سرمایه گذاری کرده اند.

این سلاح ها به احتمال زیاد در جنگ یمن استفاده شده است ، زیرا عربستان سعودی و امارات متحده عربی به شدت درگیر درگیری در آنجا هستند ، گزارش. این صندوق های بازنشستگی را متهم کرده است “سودجویی”

یکی از 21 شرکتی که پول صندوق بازنشستگی دانمارک را دریافت کرده است ، شرکت تولید کننده موشک های آمریکایی Raytheon است. صندوقی که این پول را داده گفت که در شرکت هایی که به اصطلاح سلاح های غیر متعارف تولید می کنند مانند مین های زمینی و مهمات خوشه ای سرمایه گذاری نمی کند. با این وجود ، اطمینان داد که “اوضاع یمن را از نزدیک دنبال می کند.”

“من فکر می کنم بسیاری از مشتریان بازنشستگی وقتی متوجه می شوند که پس انداز بازنشستگی در حال حاضر به زنده نگه داشتن بدترین جنگ جهان کمک می کند ، شوکه خواهند شد. این کاملا غیرقابل قبول است “ کریستین ویز ، دبیرکل Oxfam IBIS گفت.

خبر مرتبط  نظرسنجی نشان می دهد صنعت آلمان تحت تأثیر اقدامات ضد روسیه سخت قرار گرفته است - RT Business News

وی خاطرنشان کرد: جنگ و فاجعه انسانی همراه با آن در یمن فقط تا زمانی که جریان سلاح به طرف های درگیر ادامه داشته باشد ، زنده خواهد ماند. “از نظر Oxfam IBIS ، این تسلیحات باید بلافاصله متوقف شود. به همین میزان ، صندوق های بازنشستگی دانمارک مسئولیت اخلاقی و اخلاقی دارند که باید آنها را به عهده بگیرند. “ ویز اضافه کرد.

خبر مرتبط  کره جنوبی منابع LNG را برای پاکستان گرسنه آغاز می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
رهبر ارشد حوثی ها ادعا می کند که ایالات متحده غیرنظامیان یمنی را برای “ادامه کارخانه های اسلحه” ذبح می کنددانمارک در سال 2018 صادرات سلاح و تجهیزات نظامی به امارات و عربستان سعودی را متوقف کرد. با این حال ، “علی رغم این واقعیت که تمایل سیاسی در دانمارک وجود دارد که ما به هیچ وجه نباید در زنده نگه داشتن جنگ در یمن سهیم باشیم ، ما هنوز هم از طریق صندوق های بازنشستگی بخشی از آن هستیم.” گفت وایز. “باید متوقف شود زیرا ، همانطور كه ​​هم اكنون ، چندین میلیون مشتری مستمری دانماركی به ادامه جنگ در یمن كمك می كنند ، و من فكر می كنم كه تعداد كمی از دانماركی ها واقعاً می خواهند با مشاركت در جنگ و قتل در یمن ، حقوق بازنشستگی خود را دریافت كنند ، “ او اضافه کرد.

خبر مرتبط  بازی بیش از ایالات متحده ، جهان دیگر دلار شما را نمی خواهد - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

تقریباً 230،000 نفر از سال 2015 در نتیجه جنگ در یمن بین ائتلاف به رهبری سعودی و جنبش شورشی حوثی محلی جان خود را از دست داده اند. تخمین زده می شود که 80 درصد از جمعیت 28 میلیون نفری یمن به کمک اضطراری ناامیدکننده نیاز دارند. سازمان ملل اوضاع را بدترین بحران انسانی در جهان توصیف کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید