صندوق ثروت ملی روسیه ممکن است به زودی اجازه سرمایه گذاری در طلا را داشته باشد – RT Business News

وزارت دارایی روسیه پیشنهاد کرده است که دارایی های صندوق ملی ثروت ملی (NWF) متنوع شود و اجازه داده شود بخشی از آنها در فلزات گرانبها از جمله طلا نگهداری شود.

پیش نویس این لایحه ، که روز جمعه در وب سایت دولت منتشر شد ، با هدف اصلاح کد بودجه روسیه برای گسترش فهرست دارایی های مالی صندوق سرمایه داری مجاز ، در آن سرمایه گذاری می شود.

خبر مرتبط  دومین تولید کننده بزرگ اوپک از کاهش تولید چشم پوشی نخواهد کرد - RT Business News

طبق یک یادداشت همراه با قانون پیشنهادی ، فلزات گرانبها ، به ویژه طلا ، همیشه مورد توجه قرار گرفته اند “محافظ” دارایی های. این فلز زرد حدود یک چهارم ذخایر بانک مرکزی روسیه را تشکیل می دهد ، افزود که این اقدام به NWF اجازه می دهد دارایی های خود را متنوع کند ، آنها را ایمن نگه دارد و سودآوری را بهبود بخشد.

خبر مرتبط  کارشناس بازار انرژی در گفتگو با Keizer گزارش می دهد - "شرم کامل" اقتصاد ایالات متحده را متوقف می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه و چین جهان را به GOLD STANDARD هدایت خواهند کرد ، مدیر سرمایه گذاری به Keizer Report می گویدسال گذشته ، آنتون سیلوانوف ، وزیر دارایی از این ایده حمایت کرد و خاطرنشان کرد سرمایه گذاری در فلزات در بلند مدت نسبت به دارایی های بازار مالی پایدارتر است.

NWF بخشی از دارایی های بودجه فدرال روسیه است. این سیستم برای حمایت از سیستم بازنشستگی کشوری ایجاد شده است و همچنین می توان از این بودجه برای جبران کسری بودجه در زمان بحران استفاده کرد. از اول نوامبر ، دارایی های این صندوق بیش از 167 میلیارد دلار یا تقریبا 12 درصد از تولید ناخالص داخلی روسیه بود.

خبر مرتبط  اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه دوم بیش از 31 درصد سقوط می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید