صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد اقتصادی جهان را بالا می برد ، می گوید “به طور فزاینده ای قابل مشاهده است” راه خروج از بحران – RT Business News

صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) روز سه شنبه اعلام کرد انتظار دارد اقتصاد جهانی در سال 2021 با رشد 5 درصدی ، در مقایسه با پیش بینی 5.5 درصدی در ژانویه ، رشد کند. بهبود اقتصادی قوی تر به دلیل استفاده از واکسن کرونا ویروس پیش بینی شد.

“حتی با عدم اطمینان زیاد در مورد مسیر همه گیری ، راهی برای خروج از این بحران اقتصادی و بهداشتی به طور فزاینده ای قابل مشاهده است ،” گیتا گوپینات ، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول ، در جدیدترین چشم انداز اقتصادی جهان گفت گزارش.

خبر مرتبط  خودی سابق بانک فدرال به Boom Bust گفت - ممکن است آمریکایی ها تا روز ولنتاین چک های محرک بیشتری دریافت نکنند - RT Business News

تولید ناخالص داخلی جهانی (تولید ناخالص داخلی) برای سال 2022 4.4٪ افزایش یافته است ، که بالاتر از برآورد قبلی 4.2٪ است. این به دنبال یک “انقباض -3.3٪ در سال 2020 تخمین زده شده است.”

با این حال ، گوپینات هشدار داد که بهبودها در کشورهای مختلف برابر نیستند ، “با این حال ، چشم انداز چالش های دلهره آور مربوط به واگرایی در سرعت بهبودی در داخل و درون کشورها و احتمال آسیب اقتصادی مداوم از بحران را نشان می دهد.”

آژانس نرخ تولید ناخالص داخلی 5.1٪ را برای اقتصادهای پیشرفته امسال تخمین زده است ، “با انتظار می رود كه ایالات متحده امسال از سطح تولید ناخالص داخلی قبل از تخمدان پیشی بگیرد ، در حالی كه بسیاری دیگر از این گروه تنها در سال 2022 به سطح قبل از تخمدان خود بازمی گردند.”

به طور مشابه ، در میان اقتصادهای در حال ظهور و در حال توسعه ، چین قبلاً در سال 2020 به تولید ناخالص داخلی خود قبل از تخمدان بازگشته بود ، در حالی که انتظار می رود بسیاری دیگر تا سال 2023 چنین کاری نکنند. پیش بینی اقتصاد در حال ظهور و در حال توسعه 6.7 درصد در سال 2021 است ، انتظار می رود هند تا 12.5 درصد رشد کند.

خبر مرتبط  هند امیدوار است نفت خام ایران و ونزوئلا را تحت عنوان بایدن وارد کند - RT Business News

صندوق بین المللی پول گفت: “با تشکر از واکنش بی سابقه سیاست ، رکود اقتصادی Covid-19 احتمالاً جای زخم های کوچکتر از بحران مالی جهانی 2008 خواهد گذاشت. با این وجود ، اقتصاد بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه با درآمد کم آسیب بیشتری دیده اند و انتظار می رود ضررهای میان مدت بیشتری داشته باشند. “

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید