صربستان شروع به پمپاژ گاز طبیعی ارزان تر روسیه از طریق خط لوله TurkStream – اخبار تجاری RT می کند

الكساندر ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان ، بخشی از اتصال گاز TurkStream را از روسیه رسماً راه اندازی كرد كه به جریان بالكان معروف است. لوازم جدید قرار است به طور قابل توجهی قیمت گاز خانگی را کاهش داده و سرمایه گذاران جدید را جذب کند.

در مراسم رسمی رسمی ، که در اولین روز سال جدید برگزار شد ، ووچیچ گفت که این کشور تبدیل شده است “بسیار غنی تر” با تشکر از خط لوله گاز. وی گفت: قیمت گاز در مرز بلغارستان در حدود 155 دلار (بدون هزینه اضافی در شبکه داخلی) در مقایسه با قیمت فعلی 240 دلار خواهد بود.

“با این گاز می توانیم از هجوم سرمایه گذاری به مناطق مختلف صربستان اطمینان حاصل کنیم” ووچیچ روز جمعه ، به نقل از TASS ، گفت. “سال نو مبارک! با تشکر از رئیس جمهور روسیه. “
همچنین در rt.com
خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه به وضوح برای اروپا مفید است و تکمیل خواهد شد – پوتینخبر مرتبط  اپل و هیوندای تولید "iCar" الکتریکی خودران را در سال 2024 آغاز می کنند - گزارشات - RT Business News

جریان بالکان در تاریخ 30 دسامبر پر از گاز شد. خط لوله 403 کیلومتری (250 مایل) با ظرفیت سالانه 13.9 میلیارد متر مکعب (متر مکعب) گاز طبیعی ، بخشی از پروژه TurkStream است که در آغاز سال 2020. گاز روسیه از طریق قسمت اول مسیر به ترکیه تحویل می شود و خط دوم تا مرز ترکیه و اروپا کشیده می شود تا به مشتریان اروپایی از جمله بلغارستان ، مجارستان و صربستان برسد.

خبر مرتبط  پکن هشدار داد که انتقام جویی در برابر حذف شرکت های چینی توسط ایالات متحده ، که "بر خلاف قوانین و منطق بازار" است - RT Business News

الكساندر بوتسان-خارچنكو ، سفیر روسیه در صربستان ، كه در مراسم نیز حضور داشت ، گفت كه اتمام خط لوله “بهترین هدیه سال نو” به گفته این دیپلمات ، اتصال گاز یکی از بزرگترین پروژه های بین دو کشور است که قرار است به صربستان فرصت دهد زیرساخت های انرژی خود را توسعه دهد و آن را به یک کشور ترانزیتی تبدیل کند.
همچنین در rt.com
پکن 1100 کیلومتر از خط لوله گاز طبیعی روسیه و چین را راه اندازی کردمانند پروژه بزرگ انرژی دیگر روسیه ، Nord Stream 2 ، که در مراحل نهایی ساخت است ، خط لوله TurkStream با تحریم های ایالات متحده مورد اصابت قرار گرفت ، واشنگتن تهدید به مجازات شرکت های درگیر در آن شد.

خبر مرتبط  به گفته Boom Bust - RT Business News ، بیت کوین با عبور از عدم اطمینان انتخابات در بازار ، از پشت بام شلیک می کند

صربستان ، که قبلاً از طریق مجارستان و اوکراین گاز روسیه را دریافت می کرد و به دنبال واردات ارزان تر بود ، قبلاً از حق خود در انتخاب تامین کنندگان خود دفاع کرد و گفت که روسیه بیشترین سود را برای این کشور دارد. ووچیچ قبلاً گفته بود كه قرار نیست هزینه بلند پروازی های شخصی را بپردازد و “راکت تنیس” تلاش در سیاست خارجی.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید