صربستان روابط اقتصادی خود را با منطقه تجارت آزاد به رهبری روسیه پیوند می دهد – اخبار تجاری RT

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه قانونی را تصویب کرد که توافق نامه منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EEU) به رهبری روسیه و جمهوری صربستان را تصویب می کند.

این توافق نامه که در 25 اکتبر 2019 در مسکو امضا شد ، مطابق با هنجارهای سازمان تجارت جهانی ، قوانین اساسی تجارت بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و صربستان را تشکیل می دهد. در ماه ژوئیه ، تصویب توافق نامه منطقه آزاد تجاری توسط دولت روسیه تصویب شد.

خبر مرتبط  پوتین وعده حمایت جدی از مشاغل روسی را که از بحران کرونا ویروس صدمه دیده است - RT Business News

پوتین پیشتر گفت ، گنجاندن صربستان در منطقه تجارت آزاد اتحادیه اروپا می تواند فرصت های جدیدی برای توسعه روابط تجاری ایجاد کند. وی افزود روسیه و صربستان در حال تقویت همکاری هستند ، به ویژه در مورد زیرساخت های حمل و نقل ، هر دو همچنین می خواهند همکاری بانکی را بهبود بخشند.
همچنین در rt.com
روسیه برای افزایش سرمایه گذاری در اقتصاد صربستان و افزایش عرضه گازخبر مرتبط  بزرگترین وام دهنده روسی Sberbank می خواهد به یک شرکت Big Tech تبدیل شود - RT Business News

اتحادیه اروپا که یک اتحادیه تجاری در سال 2015 تاسیس شده است ، بر اساس اتحادیه گمرکی روسیه ، قزاقستان و بلاروس است. بعداً ارمنستان و قرقیزستان به این اتحادیه پیوستند. در سال 2016 ، ویتنام رسماً اولین کشور غیر منطقه ای شد که به این اتحادیه پیوست. این اتحادیه برای اطمینان از جابجایی آزاد کالاها ، خدمات ، سرمایه و کارگران بین کشورهای عضو طراحی شده است.

خبر مرتبط  واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کنند - RT Business News

بیش از 50 کشور و سازمان بین المللی ، از جمله چین ، اندونزی ، اردن ، تایلند و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی ، علاقه مند به توافق تجارت آزاد با EEU بوده اند. گفتگوها با مصر ، اسرائیل و آرژانتین در حال حاضر در جریان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید