صدها شرکت آمریکایی برای به چالش کشیدن تعرفه های جنگ تجاری ترامپ – رسانه ها – RT Business News به تسلا می پیوندند

طی دو هفته گذشته پرونده های قضایی علیه دولت ترامپ جمع شده است زیرا گزارش شده است که حدود 3500 شرکت آمریکایی از جمله شرکت های بزرگ خودرو ، خرده فروشان و داروخانه ها تعرفه های میلیاردها کالای چینی را به چالش می کشند.

این شکایات که توسط طیف وسیعی از شرکتها در دادگاه تجارت بین الملل ایالات متحده در نیویورک ثبت شده است ، به دنبال اعلام غیر قانونی بودن آخرین دوره های دریافتی محصولات چینی است که توسط واشنگتن در میان اختلاف تجاری گسترده تری با پکن وضع شده است. براساس گزارش رویترز با استناد به پرونده های تشکیل شده ، آنها نماینده تجارت ایالات متحده ، رابرت لایت هایزر و آژانس گمرک و مرزبانی را به عنوان متهمان معرفی می کنند.
همچنین در rt.com
پس از اقدام ایالات متحده برای ممنوع کردن برنامه های TikTok و WeChat ، پکن متعهد شد “موجودیت های خارجی غیر قابل اعتماد” را محدود کندخبر مرتبط  اعتماد هند ، غول ایالات متحده Exxon را شکست داد تا به دومین شرکت با ارزش جهان تبدیل شود - RT Business News

برخی از شرکت ها دولت ترامپ را متهم می کنند که یک “جنگ تجاری نامحدود و نامحدود و تأثیرگذار بر میلیاردها دلار کالای وارداتی از جمهوری خلق چین توسط واردکنندگان در ایالات متحده ،” در حالی که دیگران به عدم پایبندی مقامات در اجرای مراحل اداری و وضع تعرفه ها در مدت زمان یک ساله اشاره می کنند.

ادامه مطلب

بسیاری از رهبران صنعت و برخی از بزرگترین شرکتهای آمریکایی که در شاخص S&P 500 قرار گرفته اند اکنون تعرفه ها را به چالش می کشند. علاوه بر خودروساز الکتریکی تسلا ، که به دنبال لغو تعرفه ها به همراه بازپرداخت عوارض قبلاً پرداخت شده است ، سایر تولیدکنندگان مشهور مانند فورد ، مرسدس بنز و ولوو از دولت آمریکا شکایت می کنند. لیست طولانی شاکیان ، طبق گزارش رویترز در مجموع حدود 3500 نفر ، همچنین شامل مجری فروشگاه بزرگ داروخانه های ایالات متحده Walgreen ، شرکت های خرده فروشی از حوزه های مختلف مانند Pep Boys ، Home Depot و Target Corporation و همچنین شرکت پوشاک Ralph Lauren و گیتار است. مارک های گیبسون در میان دیگران.

خبر مرتبط  چین قصد دارد انگیزه جهانی یوان را در امتداد جاده ابریشم تقویت کند - اخبار تجاری RT

دو اقتصاد بزرگ جهان – ایالات متحده و چین – از سال 2018 در یک درگیری تجاری در حال قفل هستند. در حالی که سرانجام دو طرف در پایان سال گذشته به یک آتش بس جزئی رسیدند ، که به عنوان یک معامله مرحله یک شناخته می شود ، واردات چینی هنوز مشمول تعرفه است. بر اساس این معامله ، کالاهای چینی با ارزش حدود 250 میلیارد دلار تحت تعرفه های 25 درصدی باقی مانده اند ، در حالی که برای حدود 120 میلیارد دلار واردات ، مالیات 7.5 درصدی نگه داشته شده است.

خبر مرتبط  ما در حال غرق شدن در "تایتانیک مالی جهانی" هستیم که در سال 2008 به کوه یخ برخورد کرد - Max Keizer - RT Business News

کمی پس از آنکه سازمان تجارت جهانی (WTO) هفته گذشته اعلام کرد که جنگ تجاری واشنگتن با پکن قوانین این نهاد را نقض کرده است ، به این معنی است که عوارض چند میلیارد دلاری اساساً غیرقانونی است ، دادخواست های سیاست تعرفه ای آمریکا به چالش کشیده شد. دولت ترامپ خیلی زود بدن را به وجود بودن متهم کرد “كاملاً ناكافی برای متوقف كردن اقدامات مضر در فن آوری چین.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید