صادرکنندگان روسیه مانند ترس Covid-19 باعث افزایش بازار غلات شدند ، اما اکنون سبزیجات ممکن است قطعه قطعه و قطعه قطعه شوند – RT Business News

Coronavirus بازارهای جهانی را مهار کرد ، اما برای تولید کنندگان غلات مانند روسیه ، این درد با افزایش قیمت ها کاهش یافت. خبرهای بد بیشتر در این افق است ، زیرا کمبود نیروی کار ناشی از ویروس ، عرضه میوه و سبزیجات را تهدید می کند.

همه گیر Covid-19 باعث کندی اقتصادی در سراسر جهان شد و قیمت نفت و بسیاری کالاهای دیگر را به سقوط آزاد فرستاد. قیمت دانه در برابر این روند به شدت پیش رفت و در نیمه دوم ماه مارس افزایش یافت و مشاهدات در روسیه را موجب شد که کربوهیدرات ها از هیدروکربن ها با ارزش تر هستند.

این یک رونق اقتصادی غیرمنتظره برای روسیه ، صادر کننده گندم شماره یک جهان ، به دنبال آن ایالات متحده ، کانادا و استرالیا بود.

قله پشت ماست

تولیدکنندگان گندم روسی به لطف کاهش ارزش روبل ، که پیشنهادات خود را بیش از حد رقابتی نگه داشته بود ، در این دوره کوتاه رشد ، دست برتر را به دست آوردند. اما بازارهای جهانی غلات در هفته اول آوریل دوباره رشد کرده و اکنون به نظر می رسد که تثبیت شده است. تحلیلگران صنعت به RT می گویند بعید است که قیمت ها در هفته ها و ماه های آینده افزایش یابد.

خبر مرتبط  میدان جدید عظیم گاز در شرق دور روسیه کشف شد - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
قیمت برنج و گندم در میان ترس ها افزایش یافته است که بستن قفل Covid-19 ممکن است امنیت جهانی غذا را تهدید کند“اوج عقب است [us]، “ گفت: اولگ سوخانوف ، رئیس میز دانه در انستیتوی مطالعات بازار کشاورزی. ماه بعد ، او اشاره کرد ، “جهان اسلام ماه مبارک رمضان را مشاهده می کند. خریداران اصلی گندم در خاورمیانه و آسیا ملتهای مسلمان هستند. تجارت از طرف آنها در ماه مه کم خونی خواهد بود. “ زیرا ماه رمضان مستلزم روزه گرفتن سخت در ساعات نور روز است.

سوخانوف افزود: وی انتظار دارد روند نزولی قیمت ها طی چند ماه آینده ، که معمول برای این زمان از سال است ، باشد. تنها علت احتمالی ناپایداری در صورتی است که هوا در برداشت یکی از کشورهای تولیدکننده تأثیر بگذارد.

ترس بی اساس است

آندری سیزوف ، رئیس مشاوره کشاورزی SovEkon ، گفت: افزایش قیمت مارس در واقع تا حدودی توسط این بیماری ایجاد شده است. تقاضا در حالی افزایش یافته است که مردم کشورهای مبتلا به ویروس ، محصولات خود مانند ماکارونی را در آماده سازی قرنطینه های طولانی فرا گرفته بودند.

خبر مرتبط  فروش موج غلات روسی علیرغم محدودیت های شدید صادراتی به دلیل بحران همه گیر - RT Business News

افزایش قیمت ها ترس از اینکه دولت روسیه سهمیه صادراتی محدودکننده را معرفی کند ، وجود دارد. پس از آن که تحقق نیافت ، فشار کاهش یافت. سهمیه 7 میلیون تنی بین آوریل و ژوئن ، که هفته گذشته اعلام شد ، بسیار بالاتر از میزان فروش روسیه در مدت مشابه سال گذشته به خریداران خارجی است.

سیزوف گفت ، بازارهای ذرت و سویا تا حدودی تحت تأثیر نگرانی ها مبنی بر اینکه قفل شدن Covid-19 ممکن است بر بنادر اصلی تأثیر بگذارد ، اما تاکنون هیچ نشانی از این امر وجود نداشته است.

مراقب توت فرنگی و گوجه فرنگی باشید

به طور کلی ، این بیماری همه گیر در بازارهای غلات تأثیر عمده ای نداشته است ، سیزوف خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که به نظر می رسد این کار بر روی کارهای پر کار مانند برداشت انواع توت ها ، گوجه فرنگی ها و برخی از سبزیجات دیگر تأثیر داشته باشد.

“با توجه به اینکه می توانید از یک ماشین کاشت استفاده کنید ، به دست های زیادی نیاز ندارید.” سیزوف به RT گفت. “ممکن است چند نفر با یک میدان بزرگ سر و کار داشته باشند. اما تعداد کمی از مردم نمی توانند زمینه پر از انواع توت ها را انتخاب کنند. “
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد كه بحران كووید 19 می تواند كمبود جهانی غذا را به دنبال داشته باشدخبر مرتبط  صادرات نفت عربستان به ایالات متحده به پایین ترین سطح 35 ساله سقوط کرد - RT Business News

کارگران فصلی که معمولاً در کاشت و برداشت مشغول فعالیت هستند ، اکنون عملاً در محاصره هستند و قادر به سفر به مزارع نیستند – که ممکن است در سایر مناطق کشورها یا حتی سایر کشورها باشد. علاوه بر این ، کار واقعی معمولاً مستلزم نزدیکی بیشتر از مقررات مقرر در مورد “دوری اجتماعی” است.

وی گفت: “با کمبود نیروی کار ناشی از قرنطینه ، برخی از محصولات بدون برداشت باقی می مانند در حالیکه بخشی که برداشت می شود هزینه های بیشتری خواهد داشت. عرضه جهانی کاهش می یابد و قیمت های جهانی افزایش می یابد ، “ سیزوف پیش بینی کرد. “من فکر نمی کنم کمبود جسمی وجود داشته باشد ، اما امسال افزایش چشمگیر قیمت وجود خواهد داشت.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید