صادرکننده برتر غلات جهان ، روسیه علیرغم همهگیری Covid-19 ، منابع جهانی را بالا نگه می دارد – RT Business News

طبق آمار خدمات آماری فدرال ایالتی روسیه ، میزان صادرات غلات روسی در فصل جاری کشاورزی 41.7 میلیون تن است. عرضه گندم به بازار جهانی ممکن است به 33.2 میلیون تن برسد.

این مطابق با پیش بینی های همه گیر قبل از همه گیری از جانب کارشناسان صنعت ، که گفتند در ماه فوریه تحویل می تواند در محدوده 32 تا 42 میلیون تن باشد.

در فصل قبل ، در فصل کشاورزی 2018-2019 ، روسیه پس از تحویل رکورد 40.449 میلیون تن در فصل قبل ، 35.2 میلیون تن گندم را به بازار جهانی صادر کرد.

خبر مرتبط  هواوی چین اکنون بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان است - RT Business News

دیمیتری پاتروشف ، رئیس وزارت کشاورزی ، می گوید که آمار امسال می تواند حتی بیشتر باشد در حالی که نتایج حاصل از تجارت متقابل با کشورهای EAEU در ماه مه و ژوئن نیست. وی گفت: “براساس تخمین های ما ، صادرات غلات در فصل گذشته حداقل 43 میلیون تن خواهد بود.”
همچنین در rt.com
پوتین دستور داد مارك روسی محصولات غیر GMO “سبز” راه‌اندازی شوداین وزارتخانه انتظار دارد برداشت دانه کشور در سال جاری به 122.5 میلیون تن برسد ، از جمله این رقم شامل 75 میلیون تن گندم است. میزان تولید غلات در سال گذشته 120.6 میلیون تن بود.

خبر مرتبط  روسیه انتظار دارد اوپک + کاهش تولید نفت را در ماه آگوست کاهش دهد - RT Business News

در ماه آوریل ، روسیه محموله های دانه را تا ماه ژوئیه مهار کرد تا از بحران جهانی کرونا ویروس جلوگیری کند. مسکو محدودیت های صادراتی برای برخی از دانه ها از جمله گندم ، چاودار ، جو و ذرت را معرفی کرد و گفت: این تجهیزات نباید بیش از هفت میلیون تن باشد.

بیشتر بخوانید: هشدار سازمان ملل متحد هشدار می دهد که بحران کوید 19 می تواند کمبود جهانی غذا را برانگیزد

خبر مرتبط  یوان چین در برابر دلار آمریکا تقویت می شود ، حتی می تواند رشد کند - RT Business News

تولید محصولات کشاورزی روسیه طی شش سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است. این کشور در سالهای اخیر توانسته است بیش از نیمی از بازار جهانی گندم را به خود اختصاص دهد و به لطف برداشت سپر و قیمت جذاب ، به بزرگترین صادرکننده دانه در جهان تبدیل شده است. از اوایل دهه 2000 ، این سهم از بازار جهانی گندم چهار برابر شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید