صادرات گاز طبیعی روسیه به اروپا در حال بازیابی از رکود انرژی ویروس کرونا – RT Business News

داده های جدید گمرک روسیه نشان می دهد آلمان پس از آنکه صادرات سوخت آبی را در یک ماه بیش از دو برابر افزایش داده است ، به بزرگترین مصرف کننده گاز روسیه در اروپا تبدیل شده است.

به گزارش تاس به نقل از ارقام گمرک ، روسیه در ماه آگوست بیش از 3.2 میلیارد متر مکعب گاز به بزرگترین شریک تجاری خود در اروپا پمپ کرد. این میزان بیش از دو برابر واردات آلمان در ماه ژوئیه و حدود 10 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

ایتالیا که بزرگترین خریدار گاز روسیه در اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه بود ، در پایان تابستان به مکان دوم سقوط کرد. خریدهای این کشور همچنان ماهانه بیش از 18 درصد و سالانه بیش از 7 برابر افزایش داشته و در ماه آگوست به تقریبا 2.2 میلیارد متر مکعب رسیده است.

خبر مرتبط  گزارش Huawei ممکن است مجوز ساخت مرکز تحقیق 500 میلیون دلاری در انگلستان را دریافت کند - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه به لطف افزایش عملکرد دانه به رکورد جدید برداشت گندم نزدیک می شوددومین اقتصاد بزرگ اروپا ، فرانسه ، نیز واردات سوخت آبی روسیه را افزایش داد. روسیه بیش از 1.4 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در ماه آگوست به فرانسه تأمین کرد ، حدود هشت درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته.

ویروس کرونا ویروس کرونا امسال بازار انرژی را تحت تأثیر قرار داده است. شرکت برتر انرژی روسیه گازپروم شاهد افت چشمگیر فروش و درآمد بود. بر اساس گزارش مالی شرکت ، فروش خالص گاز به اروپا و سایر کشورها تقریباً نصف سال گذشته به 756.3 میلیون روبل (9.8 میلیون دلار) برای شش ماه اول سال 2020 رسیده است. گازپروم گفت که “تغییر عمدتا به دلیل کاهش قیمت متوسط ​​بود” و همچنین کاهش 17 درصدی حجم گاز فروخته شده.

خبر مرتبط  هشدار سیتی بانک - واگذاری واکسن Covid ممکن است باعث سقوط دلار آمریکا شود - RT Business News
همچنین در rt.com
جریان کامل پیش رو! دانمارک مانع نهایی خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا را برطرف می کندروسیه در حال حاضر در حال ساخت یک خط لوله انتقال گاز اصلی به اروپا است ، Nord Stream 2 ، که گاز طبیعی روسیه را قبل از انتقال به سایر کشورها مستقیماً به زیر دریای بالتیک به آلمان می رساند. این خط لوله طی دو سال اخیر با موانع زیادی روبرو شده است ، ایالات متحده تحریم ها را تحت فشار قرار داده و متحدان اروپایی خود را تحت فشار قرار می دهد تا پروژه را خنثی کنند ، در حالی که تلاش می کند فروش خود را به صورت گاز مایع (LNG) افزایش دهد.

خبر مرتبط  مدیر دارایی پس از آنکه قیمت شمش در دهه گذشته بالا می رود ، گفت: "طلا بیت کوین واقعی است" - RT Business News

مبارزات ایالات متحده علیه Nord Stream 2 پس از ادعای مسمومیت الکسی ناوالنی ، شخصیت مخالف در ماه آگوست ، شدت گرفت. در حالی که واشنگتن امیدوار است این پرونده پروژه را از خط خارج کند ، برلین به طور رسمی موضع خود را تغییر نداده است. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان پیشتر گفته بود که نباید پروژه اقتصادی را با اوضاع ناوالنی مرتبط دانست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید