صادرات گاز روسیه به اروپا در سال 2021 30٪ افزایش می یابد زیرا زمستان سخت مصرف کنندگان خارجی را مجبور به افزایش خرید انرژی می کند – RT Business News

اطلاعات اولیه نشان می دهد که غول انرژی دولتی گازپروم روسیه در سه ماهه اول سال جاری میزان حمل گاز طبیعی به اروپا را 30.7 درصد افزایش داده است.

گزارش شده است که افزایش چشمگیر سال به سال ، تقریباً 53 میلیارد متر مکعب ، به دلیل سرد بودن فصل زمستان (از نظر اروپایی) است. این شرکت گفت ، در ماه مارس ، محموله ها در مجموع 18.2 میلیارد متر مکعب بود که به بالاترین حد خود رسید.
همچنین در rt.com
همانطور که پاریس از برلین می خواهد Nord Stream 2 را به حالت تعلیق درآورد ، گازپروم نشان می دهد فرانسه خریدهای خود از گاز روسیه را تقریبا 50٪ افزایش دادهخبر مرتبط  اقتصاد چین پس از انقباض رکورد کورو ویروس رشد می کند - RT Business News

آلمان ، بزرگترین واردکننده گاز روسیه ، در سه ماه اول سال 2021 تقریباً سه برابر خرید خود را انجام داده است. گزارش شده است که اکثر منابع از طریق خط لوله گاز Nord Stream که از دریای بالتیک عبور می کند از روسیه مستقیم به آلمان و دور زدن کشورهای همسایه انجام می شود. .

صادرات به صربستان 71.3٪ افزایش چشمگیری داشته است ، در حالی که پس از بهره برداری از خط لوله انتقال جریان ترکیه به بلغارستان و یونان به ترتیب 52.4٪ و 23.4٪ افزایش یافته است.

خبر مرتبط  Big Pharma & Big Tech از Covid-19 پول نقد دریافت می کنید - اخبار تجاری RT

رومانی ، که بارها از خودکفایی انرژی خود صحبت کرده است ، خرید گاز روسیه را تا 90٪ افزایش داد. تجهیزات از طریق اوکراین و مولداوی انجام می شود ، روش بسیار گرانتری نسبت به تحویل احتمالی از طریق جریان ترکیه.
همچنین در rt.com
اروپا به دنبال تهیه گاز طبیعی در این تابستان استصادرات گازپروم به ترکیه در سه ماهه اول سال 2021 بیش از دو برابر افزایش یافته است. افزایش 106.6 درصدی ، علی رغم تلاش های متنوع آنکارا ، شرکت شماره یک تامین کننده انرژی این کشور را ترک کرد. تاکنون واردات انرژی از آذربایجان نتوانسته گاز روسیه را از بازار ترکیه فشرده کند.

خبر مرتبط  با محرومیت نامحدود فیس بوک از ترامپ که "نامناسب" ارزیابی شد ، بوم بوست می پرسد چه زمانی رئیس جمهور سابق مجاز است دوباره

در سال 2020 ، گازپروم صادرات گاز را به 179.3 میلیارد متر مکعب کاهش داد ، زیرا همه گیری Covid-19 تأثیر منفی زیادی بر تقاضای انرژی در بین مصرف کنندگان بین المللی داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید