صادرات کالاهای مهم پزشکی در چین با وجود کمبود جهانی تجهیزات ضد ویروس به ارزش 1.5 میلیارد دلار – RT Business News

با فروپاشی کرون ویروس در اروپا و ایالات متحده ، مرکز پیشین شیوع این کشور ، چین ، برای مقابله با بیماری همه گیر مرگبار ، تجهیزات پزشکی به ارزش 1.45 میلیارد دلار (10.2 میلیارد یوان) به کشورهای دیگر صادر کرده است.

اداره کل گمرک کشور در روز یکشنبه اعلام کرد: لوازم کلیدی شامل میلیارد ها ماسک ، میلیون ها لباس محافظ و آشکارسازهای درجه حرارت مادون قرمز و همچنین 16000 دستگاه تهویه مطبوع در یک ماه از اول مارس تا 4 آوریل به خارج از کشور ارسال می شود. به خروجی مرتبط با دولت Global Times.

به گفته وزارت بازرگانی چین صادرات تجهیزات پزشکی رو به افزایش بوده و دولت قصد ندارد هیچ محدودیتی را برای محموله های حیاتی اعمال کند. از روز شنبه ، 54 کشور و 3 سازمان بین المللی قراردادهای خرید تجاری برای تجهیزات پزشکی با پکن را امضا کردند.

خبر مرتبط  چین قصد دارد انگیزه جهانی یوان را در امتداد جاده ابریشم تقویت کند - اخبار تجاری RT

این وزارتخانه ظاهراً با واکنش به برخی گزارش ها مبنی بر دریافت منابع پزشکی معیوب از سوی کشورهای اروپایی ، اظهار داشت که تولید کنندگان چینی که با ارسال کالاهای پزشکی با مشکلات کیفیت مواجه شده اند ، مواجه خواهند شد “شدید” مجازات
همچنین در rt.com
به نظر می رسد که چین به عنوان بدترین شیوع coronavirus در کشور به کار خود بازگرددخبر مرتبط  مدیر عامل شرکت JPMorgan در میان فاجعه Covid-19 همه پول را در "فاسد ترین برنامه تاکنون" بدست می آورد - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

چین نخستین کشوری بود که در اواخر سال گذشته با استفاده از رمان کوروی ویروس روبرو شد. بعداً این ویروس همه گیر شد و به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت و بیش از 1.2 میلیون مورد و نزدیک به 65000 مرگ و میر در سراسر جهان از روز یکشنبه مشاهده شد. ایالات متحده از نظر تعداد موارد ، بیش از 300000 عفونت و بیش از 8،500 مرگ و میر با بیشترین وخیمترین کشور در حال کشور است.

کشورهای اتحادیه اروپا با کمبود وسایل پزشکی و تجهیزات حفاظتی لازم روبرو بوده اند که می توانند پرسنل پزشکی را در معرض خطرات بالاتر از بیمار شدن قرار دهند و وضعیت را وخیم تر کنند. اسناد به دست آمده توسط رویترز در ماه مارس نشان می دهد که تأمین کنندگان منطقه می توانند تنها ده درصد از تقاضا را تأمین کنند. ایالات متحده همچنین از کمبود تجهیزات پزشکی رنج می برد و حتی محموله های ماسک های محافظتی حیاتی را از متحدان خود نیز منحرف کرده است.

خبر مرتبط  خط لوله انتقال گاز Nord Nord Stream 2 به اروپا به زودی به اتمام می رسد - لاوروف - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده آمریکا ماسک هایی را به دلیل “دزدی دریایی مدرن” از آلمان به دست آورد – سناتور برلینبرای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید


پاسخی بگذارید