صادرات چین علی رغم همه گیری Covid-19 و جنگ تجاری آمریکا – RT Business News

مازاد تجاری چین به 535 میلیارد دلار رسیده است که بالاترین سطح از سال 2015 در میان همه گیر جهانی ویروس کرونا و جنگ تجاری با واشنگتن است.

طبق آخرین داده های گمرک ، صادرات چین در ماه دسامبر 18.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که از 21.1 درصد در ماه نوامبر کاهش یافته است اما از رشد پیش بینی شده 15 درصد فراتر رفته است. واردات دسامبر با رشد 6.5 درصدی نسبت به سال گذشته ، انتظارات برای رشد پنج درصدی را پشت سر گذاشت و از رشد 4.5 درصدی در نوامبر افزایش یافت.

خبر مرتبط  شرکت های نفتی کوچکتر روسیه غول های انرژی را از بالای رتبه بندی WWF محیطی بیرون می کشند - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن متعهد شد که پس از آخرین حمله ترامپ به برنامه های پرداخت چینی اقدامات لازم را انجام دهدمازاد تجارت فقط در ماه دسامبر به 78.17 میلیارد دلار بالغ شد ، که بالاترین میزان ثبت در پرونده Refinitiv به سال 2007 برمی گردد ، در حالی که اقتصاددانان انتظار داشتند که مازاد تجارت از 75.40 میلیارد دلار در ماه نوامبر به 72.35 میلیارد دلار برسد.

در طول سال کامل ، صادرات چین 3.6 درصد رشد کرد ، در حالی که واردات 1.1 درصد کاهش یافت و چین را به عنوان تنها اقتصاد بزرگ که در سال 2020 رشد مثبت داشته است ، قرار داد.

خبر مرتبط  چین می تواند بازیابی تقاضای نفت را به سطوح قبل از همه گیر منجر کند - RT Business News

صادرکنندگان چینی موفق شدند از بازگشایی زودتر اقتصاد و تقاضای ماسک و سایر کالاهای مرتبط با بیماری همه گیر ساخت کشور استفاده کنند.
همچنین در rt.com
در سال 2020 میزان ترافیک بین چین و اروپا به بالاترین میزان رسیده است“چین به تنها اقتصاد بزرگ در جهان تبدیل شده است که می تواند به رشد اقتصادی مثبت دست یابد [in 2020]. واردات و صادرات تجاری به طور قابل توجهی بهتر از حد انتظار بود و مقیاس تجارت خارجی به رکورد بالایی رسید. “ سخنگوی چینی گفت.

خبر مرتبط  سقوط روغن Covid-19 دوران نقاهت متفاوت است ، اما بازیابی V شکل بعید است - RT Business News

علی رغم جنگ طولانی مدت تعرفه با واشنگتن ، چین 3 میلیارد دلار مازاد تجارت با ایالات متحده به دست آورد ، زیرا صادرات دسامبر 4.6 میلیارد دلار بود ، در حالی كه واردات كالاهای آمریكایی در مجموع 1.6 میلیارد دلار بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید