صادرات چین دوباره منفی شده و واردات پایین ترین بحران در بحران کروناویروس – RT Business News

پس از نشان دادن اولین نشانه های رشد در ماه آوریل ، صادرات چین در ماه گذشته مجدداً به 206.8 میلیارد دلار کاهش یافت و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از سه درصد کاهش یافت.

داده های صادراتی که توسط آژانس گمرک چین در روز یکشنبه منتشر شد ، هنوز به مراتب بهتر از آن چیزی بود که اقتصاددانان انتظار داشتند ، زیرا نظرسنجی از تحلیلگران رویترز پیش بینی کرده بود که هفت درصد سقوط کند ، و آمارهایی که توسط بلومبرگ مورد بررسی قرار گرفته ، پیش بینی انقباضی اندکی را نشان می دهد. با این حال ، سقوط در هر سال از 3.3 درصد در ماه مه هنوز یک کاهش شدید از افزایش تعجب آور ماه گذشته است ، زمانی که صادرات 3.5 درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط  هند به عنوان سریعترین اقتصاد بزرگ جهان در سال 2021 از چین پیشی می گیرد - RT Business News
همچنین در rt.com
چین قول می دهد “هر آنچه لازم است” را انجام دهد تا بتواند از شرکت های خود در لیست سیاه آمریکا محافظت کندارقام گمرک نشان می دهد که واردات به شدت تحت تأثیر تقاضای تصادف کننده باقی مانده است زیرا 16.7 درصد کاهش یافت و به 143.9 میلیارد دلار در مدت مشابه رسید. پیش از این امید می رفت که خرید سالانه از 14.2 درصد کاهش در ماه آوریل بهبود یابد.

برخی از تحلیلگران توضیح دادند که عملکرد بهتر قبلی تجارت خارجی چین در حالی رخ داده است که کارخانه ها در هنگام مجاز بودن مجدداً پس از چند هفته قرنطینه های کروناویسی مجدداً پس از چندین هفته سفارشات را پر کردند. در حالی که این ویروس بیشتر در چین وجود دارد ، که نخستین کشوری بود که در اثر شیوع این بیماری روبرو شد ، اما همچنان در سایر نقاط جهان طغیان می کند ، زنجیره های تأمین را مختل می کند و تقاضای مصرف کننده را فلج می کند.

خبر مرتبط  مسک با فروش شلوارک کوتاه ساتن قرمز - تسلا فروشندگان کوتاه مدت تسلا را مسخره می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
چین متعهد است که با وجود افزایش درگیری ، به معامله تجاری با ایالات متحده بپردازدشکاف گسترده بین واردات و صادرات ، مازاد تجارت چین را به 62.9 میلیارد دلار رساند ، مازاد این کشور تنها به 27.9 میلیارد دلار رسیده است. همراه با ترس از اینکه Covid-19 می تواند چین را از تحقق وعده های معامله تجاری خود به آمریکا که می خواهد طی دو سال آینده 200 میلیارد دلار کالا به پکن بفروشد ، جلوگیری کند ، با توجه به اینکه روند فعلی ممکن است سرنوشت توافق را به چالش بکشد. که تنش ها هنوز بین دو قدرت در حال افزایش است.

خبر مرتبط  انگلیس اولین معامله عمده تجارت آزاد پس از Brexit با ژاپن را مهر زد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید