صادرات چین در ماه ژوئیه به دلیل تقاضا برای ماسک های پزشکی و سایر کالاهای قفل شونده – RT Business News

داده های اداره کل گمرک چین در روز جمعه نشان داد که صادرات به ارزش دلار این کشور در ماه گذشته 7.2 درصد افزایش یافته است ، بسیار پیش بینی انتظار تحلیلگران. واردات نسبت به سال گذشته 1.4 درصد کاهش یافته است.

رشد صادرات با افزایش تقاضای خارج از کشور برای الکترونیک ، تجهیزات پزشکی و کالاهای دیگر مورد استفاده در قفل های کورو ویروس در سرتاسر جهان تأمین شد.

این افزایش پس از نتیجه به مراتب بهتر از حد انتظار در ماه ژوئن ، هنگامی که صادرات به رشد بازگشت ، در مقایسه با سال گذشته 0.5 درصد افزایش یافته است. واردات در مدت مشابه 2.7 درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط  کشتی های برقی مرزهای باتری را تحت فشار قرار می دهند - RT Business News

تراز تجاری چین برای ماه ژوئیه 62.33 میلیارد دلار بود که از 46.42 میلیارد دلار در ماه قبل افزایش یافته است.
همچنین در rt.com
ذخایر ارزی 3 هزار میلیارد دلاری چین همچنان در حال رشد است“بخش عمده ای از تاب آوری اخیر صادرات به دلیل حمل ماسک ، محصولات پزشکی و تجهیزات کار از خانه است.” مارتین راسموسن ، اقتصاددان چین در اقتصاد سرمایه ، گفت.

خبر مرتبط  حدود 2 بیلیون نفر ممکن است به دلیل بیماری همه گیر در دو ماه آینده شغل خود را از دست بدهند - RT Business News

بیشتر بخوانید: با افزایش صادرات و واردات برای اولین بار از زمان بیماری همه گیر Covid-19 ، چین “نشانگر تسریع در بهبود اقتصادی” را نشان می دهد.

وی افزود: به نظر می رسد روند بهبود محرک ملت در ماه های آینده ادامه خواهد یافت ، این امر همچنین از بازگشت دوباره واردات پشتیبانی می کند. به احتمال زیاد تقاضای خارجی به عنوان اختلال در ارتباط با سهولت همه گیر ، به بهبودی خود ادامه می دهد. این اقتصاددان خاطرنشان کرد که احتمالاً صعود به صادرات چین محدود خواهد بود زیرا احتمالاً تقاضا برای محصولات مرتبط با این بیماری همه گیر است.

خبر مرتبط  آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟ - اخبار تجاری RT

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید