صادرات چین در ماه آوریل به رشد بازگشت ، اما واردات با افت روبرو شد – RT Business News

چین می گوید صادرات این کشور در ماه گذشته دوباره صعود کرد و بیشتر انتظارات از کاهش شدید را ضرب کرد. با این حال ، روند واردات این کشور تسریع یافت ، زیرا coronavirus همچنان به تقاضای تقاضا ادامه می دهد.

اطلاعات منتشر شده از سوی اداره كل گمرك نشان می دهد كه صادرات ماه آوریل از 200 میلیارد دلار فراتر رفته است. این افزایش 3.5 درصدی نسبت به سال گذشته است. نتایج ماه گذشته با افت 6.6 درصدی در ماه مارس ، و همچنین سقوط ثبت شده در آغاز سال ، معكوس شد. صادرات چین نیز بسیار بهتر از برخی از اقتصاددانان است که توسط رسانه های مختلف پیش بینی شده است ، با این انتظار که بین 10 تا 19 درصد کاهش داشته باشد.

با این حال ، آمار و ارقام منتشر شده در روز پنجشنبه نشان می دهد که واردات در مدت مشابه 14.2 درصد کاهش یافته است. نظرسنجی از نظر اقتصاددانان رویترز پیش بینی کرده بود که واردات 11.2 درصد کاهش یابد ، در حالی که نظرسنجی وال استریت ژورنال 18.8 درصد کاهش را پیش بینی کرد.

بنابراین ، مازاد تجاری چین بیش از دو برابر شده و از 19.9 میلیارد دلار در مارس به 45.34 میلیارد دلار در ماه آوریل افزایش یافته است.

برخی اظهار داشتند که افزایش خرید تجهیزات محافظ شخصی از چین عقب مانده از بهبود صادرات است. این به نظر می رسد قابل قبول است ، زیرا ماسک ها و سایر وسایل محافظ در سراسر جهان در میان همه گیر کرونور ویروس تقاضا زیادی دارند ، و چین پیشتر گفته بود که باعث افزایش تولید تجهیزات حیاتی شده است.

خبر مرتبط  غول مسافرتی TUI قصد دارد با وجود کمک مالی دولت 8،000 شغل را به دام بیندازد - RT Business News

اما آخرین آمار نشان می دهد که صادرات نساجی از جمله ماسک در طی چهار ماه اول حدود شش درصد به 261 میلیارد یوان (حدود 36 میلیارد دلار) رسیده است ، بدین معنی که این بخش نسبتاً ناچیز است و محرک رشد است. . برخی از تجهیزات پزشکی را می توان در مقوله های دیگر ، مانند الکترونیک ، که تقریبا 60 درصد از کل ارزش صادرات را تشکیل می دهند ، در نظر گرفت. این محموله ها حدود شش درصد کاهش یافت.

صادرکنندگان گفتند: “صادرات ممکن است در صادرات کمبود در سه ماهه اول به دلیل محدودیت های عرضه ، در سه ماهه اول افزایش یابد.” لوئیز كویجس ، اقتصاددان چینی در اقتصاد آكسفورد ، توضیح داد. با این حال ، تحلیلگران انتظار دارند که افزایش صادرات کوتاه مدت باشد زیرا بعید است تقاضای جهانی به محض اینکه همه گیر کورو ویروس همچنان در حال ویران شدن در سراسر جهان باشد ، دوباره به بازار برگردد.

خبر مرتبط  افزایش قیمت نفت در میان گزارش روسیه ، اوپک و تولیدکنندگان متفقین موافق کاهش تاریخی تولید هستند - RT Business News
همچنین در rt.com
خروج “Turbocharging”: ایالات متحده با درام های جنگ تجاری ضرب و شتم می کند تا زنجیره های عرضه را از چین خارج کند“تقاضای خارجی چین از تأثیر محاصره و دوری اجتماعی در سایر نقاط جهان رنج می برد ،” Kuijs گفت ، مطابق استناد رسانه ها. “در هر صورت ، همانطور که از ضعف سفارشات صادراتی جدید در PMI ها پیش بینی می شود ، صادرات باید در کوتاه مدت به میزان قابل توجهی تضعیف شود.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید