صادرات چین با سریعترین سرعت در حدود 3 سال گذشته افزایش می یابد تا به بالاترین سطح برسد – اخبار تجاری RT

ماه نوامبر با توجه به تقاضای زیاد برای اقلام مرتبط با بیماری همه گیر مانند وسایل الکترونیکی و تجهیزات محافظ ، پردرآمدترین ماه برای صادرات چین شده است.

داده های گمرک روز دوشنبه نشان داد که چین ماه گذشته 268 میلیارد دلار کالا حمل و نقل کرده و رشد 21 درصدی را از سال گذشته به ثبت رسانده است. این بالاترین میزان ماهانه صادرات کشور و بالاترین نرخ رشد از فوریه 2018 بوده است.

“عملکرد صادرات چین یک بار دیگر انتظارات بازار را شکست داد ، عمدتا به دلیل افزایش تقاضای تعطیلات از بازارهای پیشرفته. درآمد و هزینه های مصرف کننده به اندازه کافی توسط طرح های پشتیبانی در ایالات متحده و اروپای غربی پشتیبانی می شود. “ وانگ دان ، اقتصاددان ارشد بانک Hang Seng (چین) ، به رسانه دولتی چین CGTN گفت.

خبر مرتبط  دولت ایالات متحده می خواهد ملک چند میلیون دلاری هنگ کنگ را بفروشد زیرا وضعیت ویژه شهر را باطل می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
غول خرده فروشی چینی JD.com به اولین فروشگاه آنلاین بزرگ تبدیل می شود که یوان دیجیتال را در دادگاه “قرعه کشی” 3 میلیون دلاری قبول می کندمحموله های ورودی برای سومین ماه متوالی افزایش یافت و در ماه نوامبر به 192.6 میلیارد دلار رسید ، اگرچه با سرعت کمی کندتر از ماه قبل. واردات در ماه نوامبر نسبت به سال گذشته 4.5 درصد افزایش داشته است ، در حالی که در اکتبر رشد 4.7 درصدی داشته است و کمتر از شش درصد پیش بینی شده توسط تحلیلگران بود.

ادامه مطلب

رشد آهسته واردات و رونق صادرات فقط مازاد تجاری چین را افزایش داد که ماه گذشته به 75.4 میلیارد دلار رسید. به گزارش رویترز ، شکاف بین صادرات و واردات بیشترین شکاف در داده های Refinitiv بود که به سال 1981 بازمی گردد.

خبر مرتبط  خرده فروش آنلاین روسی اوزون قصد دارد 750 میلیون دلار فهرست ایالات متحده - گزارش - RT Business News

گسترش مازاد تجاری می تواند بهبود نامتناسب بین صنعت و مصرف داخلی در دومین اقتصاد بزرگ جهان را نشان دهد.

این امر همچنین می تواند موانعی در معامله تجاری چین و ایالات متحده ایجاد کند ، زیرا کسری تجاری آمریکا با چین به 37.4 میلیارد دلار افزایش یافته و به بالاترین میزان ماهانه خود در ماه نوامبر رسیده است. ماه گذشته ، ایالات متحده بهترین بازار کالاهای چینی شد و از نظر 11 ماهه سومین شریک تجاری چین بود.

وی افزود: “مازاد تجاری چین و ایالات متحده با افزایش فشار بیشتر بر ارزیابی یوان ، به رشد خود ادامه داد. اکنون انتظار داریم نرخ ارز RMB در پایان سال 6.5 شکسته شود که فشار قابل توجهی را بر بخش صادرات وارد می کند. “ وانگ به CGTN گفت.

خبر مرتبط  سهام ایالات متحده سقوط می کند که داو جونز در افتتاحیه بیش از 500 امتیاز کاهش می یابد - RT Business News

برخی از تحلیلگران هنوز هشدار می دهند که صادرات پررونق موقت است ، زیرا این امر عمدتا توسط حمل و نقل کالاهای مرتبط با بیماری همه گیر و همچنین تقاضای فصلی برای تعطیلات صورت می گیرد. صادرات لوازم الکترونیکی در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد جهش داشت ، در حالی که صادرات تجهیزات پزشکی 38 درصد افزایش داشت. در همین زمان ، بسیاری از کشورها هنوز در تلاشند تا با افزایش تعداد عفونت های ویروس کرونا مقابله کنند و مجبور به اعمال محدودیت هایی می شوند و این می تواند بر خرید آنها از چین فشار بیاورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید