صادرات و واردات چین با بهبود اقتصاد از Covid-19 به بالاترین میزان خود رسیده است – RT Business News

بهبود اقتصادی چین ماه گذشته نیز با شتاب بیشتری روبرو شد ، صادرات با بیشترین عملکرد در بیش از یک سال گذشته و واردات با سریعترین سرعت از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ویروس کرونا افزایش یافته است.

داده های گمرک منتشر شده در روز سه شنبه نشان می دهد که محموله های خروجی مطابق با انتظارات بازار است زیرا ماه گذشته 9.9 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. سپتامبر چهارمین ماه متوالی برای رشد صادرات چین بود که با بازگشایی اقتصاد جهانی و همچنین تقاضای پررونق برای تجهیزات پزشکی و الکترونیک پشتیبانی شد.
همچنین در rt.com
آسیا “بهترین موقعیت” برای بهبودی از بحران ویروس کرونا – گلدمن ساکسواردات سال به ماه به رشد بازگشت و ماه گذشته 13.2 درصد نسبت به دلار جهش کرد و انتظار تحلیلگران برای افزایش 0.3-0.4 درصدی را شکست. در ماه آگوست ، محموله های ورودی 2.1 درصد منقبض شده و در ماه گذشته نیز در منطقه منفی بودند.

خبر مرتبط  سازمان ملل می گوید صنعت جهانگردی جهانی 460 میلیارد دلار به دلیل بیماری همه گیر COVID ضرر کرده است - RT Business News

“صادرات و واردات چین به طور مداوم انتظار بازار را شکست داده است. تجارت در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل تسریع شد ، “ وانگ دان ، اقتصاددان ارشد Hang Seng Bank China ، به CGTN گفت.

ادامه مطلب

واردات تا حدودی به دلیل افزایش خرید مواد غذایی ، از جمله گوشت ، غلات و دانه های سویا بود ، زیرا بخش کشاورزی چین از طغیان و شرایط بد آب و هوایی رنج برده بود. قدردانی اخیر یوان همچنین می تواند به افزایش واردات کمک کند.

خبر مرتبط  صادرات LNG ایالات متحده بیش از 50 درصد سقوط صادرات - RT Business News

“در ماه های آینده ، ما انتظار داریم که قدرت صادرات همچنان ادامه داشته باشد و همچنین ممکن است واردات به دلیل ادامه روند بهبود فعالیت های داخلی ، گسترش یابد.” به نقل از رسانه ها ، اقتصاددانان گلدمن ساکس روز سه شنبه در یادداشتی به مشتریان گفتند.

بر اساس اطلاعات رسمی گمرک ، تجارت خارجی چین در سه چهارم نخست سال 2020 0.7 درصد از سال گذشته با صادرات 1.8 درصدی و واردات 0.6 درصدی به ارزش یوان رشد داشته است.

آمار نشان می دهد چین در حال تسریع در واردات از ایالات متحده است که ماه گذشته در مقایسه با سال قبل تقریباً یک چهارم افزایش داشته است. این امر باعث شد که مازاد تجارت با ایالات متحده در طی یک ماه بیش از 3 میلیارد دلار کاهش یابد و در سپتامبر به 30.75 میلیارد دلار برسد ، اما با این وجود نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً 19 درصد بود. این اعداد از نزدیک تحت نظارت هستند ، زیرا پیش بینی می شود پکن در قرارداد تجاری خود با واشنگتن خرید کالاهای آمریکایی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با این حال ، این نگرانی وجود دارد که دومین اقتصاد بزرگ نتواند پایان معامله خود را حفظ کند ، که منجر به تشدید جنگ تجاری ایالات متحده و چین می شود.

خبر مرتبط  روبل روسیه یکی از جذاب ترین ارزهای بازار در حال ظهور در جهان پس از همه گیری است - Goldman Sachs - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید