صادرات توسط ابرقدرت جهانی دانه در رکورد بالا – RT Business News

در گزارش مرکز تحقیقات سووکن گفته شده است که حجم صادرات جهانی گندم از روسیه در سال زراعی 2020-2021 (که از اول ژوئیه آغاز شد) به سطح رکورد تاریخی سال زراعی 2017-2018 نزدیک می شود.

کارشناسان این شرکت پیش بینی تولید گندم روسیه را با یک میلیون تن (2.5 درصد) به 40.8 میلیون تن رسانده اند. “پیش بینی جدید صادرات گندم اندکی کمتر از بالاترین رقم 40.9 میلیون تن در سال کشاورزی 2017-2018 است.” گزارش را گفت.

ذخایر تخمینی جو و ذرت به ترتیب به 4.9 میلیون تن و 3.9 میلیون تن کاهش یافته است. کل حجم صادرات غلات ، حبوبات و فرآورده های این کشور در 51.2 میلیون تن تخمین زده شده است که 0.4 میلیون تن (0.8 درصد) بیشتر از پیش بینی قبلی است.

خبر مرتبط  ضرر شرکت های هواپیمایی ایالات متحده برای عبور از 35 میلیارد دلار برای آشفته 2020 - بیش از 40٪ از خسارات مالی که صنعت جهانی متحمل شده است - RT Business News

این پیش بینی با توجه به سهمیه صادرات تعدادی از محصولات غلات از روسیه از ماه فوریه تاکنون انجام شده است. سووكن گفت: این امر احتمالی تعیین عوارض صادراتی غیر صفر برای غلات را در نظر نگرفت. “اگر سهمیه با عوارض صادراتی جایگزین شود ، به احتمال زیاد شاهد صادرات گندم کمتری خواهیم بود ، یک تجدید نظر در مورد بالقوه می تواند تقریباً چندین میلیون تن تخمین زده شود” توضیح داد

خبر مرتبط  آیا ترامپ از تعرفه ها برای محافظت از نفت آمریکا استفاده خواهد کرد؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
پوتین دستور راه اندازی مارک روسی محصولات سبز “غیر GMO” را صادر می کندرونق تولید محصولات کشاورزی روسیه طی شش سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است. این کشور موفق شده است بیش از نیمی از بازار جهانی گندم را در سال های اخیر تصرف کند و به لطف برداشت سپر و قیمت گذاری جذاب به بزرگترین صادر کننده غلات در جهان تبدیل شود. از اوایل سال 2000 ، سهم روسیه از بازار جهانی گندم چهار برابر شده است. در سال 2018-2019 ، روسیه 35.2 میلیون تن گندم به بازار جهانی تحویل داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید