صادرات تحریم شده نفت ونزوئلا به لطف افزایش فروش هند – از پایین ترین سطح تاریخی افزایش می یابد – گزارش – RT Business News

افزایش خرید از هند باعث افزایش صادرات نفت ونزوئلا در ماه گذشته شد ، پس از آن که تحت تحریم های ایالات متحده به پایین ترین سطح چند دهه سقوط کرد. اگرچه واشنگتن تهدید به اعمال فشار بیشتر می کند ، این افزایش می تواند کوتاه مدت باشد.

بر اساس اسناد داخلی شرکت نفت دولتی PDVSA و داده های Refinitiv Eikon به نقل از رویترز ، ونزوئلا که در بزرگترین ذخایر نفت جهان واقع شده است ، در ماه آگوست 437،600 بشکه در روز نفت خام و سوخت حمل کرد.
همچنین در rt.com
صادرات نفت ونزوئلا در میان خرد کردن تحریم های ایالات متحده به پایین ترین سطح 77 ساله سقوط کردصادرات ماه آگوست سرانجام از کمتر از 400،000 بشکه در روز در دو ماه گذشته ثبت شده بود. در ماه ژوئن ، محموله های نفتی کشور آمریکای جنوبی با 18 درصد کاهش به سطح دیده نشده از سال 1943 رسید ، زیرا در حدود 379000 بشکه در روز بود. با افزایش صادرات نفت خام و سوخت کمتر از 10 هزار بشکه در روز ، وضعیت در ماه جولای تغییر چندانی نکرد.

خبر مرتبط  ترافیک حمل و نقل بین چین و اروپا در سال 2020 به بالاترین سطح خود رسیده است - RT Business News

طبق داده ها ، تقریبا نیمی از صادرات نفت ونزوئلا به هند انجام می شود که ماه گذشته 216،000 بشکه در روز وارد کرد. بزرگترین شرکت این کشور ، Reliance Industries ، پس از دریافت اجازه از وزارت خزانه داری ایالات متحده ، در ماه ژوئن بارگیری نفت خام ونزوئلا را بر اساس معامله مبادله از سر گرفت.

ادامه مطلب

کوبا در ماه آگوست دومین خریدار بزرگ نفت خام ونزوئلا شد ، اما واردات آن بیش از سه برابر خرید هند بود. کوبا در ماه آگوست حدود 66000 بشکه در روز محصولات خام و تصفیه شده خریداری کرد (در مقایسه با 85260 بشکه در روز که در ماه جولای وارد شد) ، در حالی که اروپا نیز واردات خود را از جمهوری بولیواری به 65000 بشکه در روز کاهش داد.

خبر مرتبط  اتحادیه اروپا کاوش ضد انحصار را در مورد معامله Fitbit Google با موضوع حفظ حریم خصوصی راه اندازی کرده است - RT Business News

روند صعودی صادرات نفت خام کشور آمریکای جنوبی می تواند کوتاه مدت باشد ، زیرا این کشور هنوز در معرض تحریم های گسترده آمریکا قرار دارد در حالی که دولت ترامپ به دنبال برکناری رئیس جمهور نیکولاس مادورو است.

در حالی که محدودیت های ایالات متحده در هدف قرار دادن بخش حیاتی نفت کشور ، شرکت نفت دولتی PDVSA را از بیشتر مشتریان اصلی خود محروم کرده است ، واشنگتن اخیراً قول داده است فشار را افزایش دهد. ایالات متحده ممکن است معافیت های موجود را که هنوز به برخی از شرکت های نفتی مانند India’s Reliance اجازه می دهد نفت خام ونزوئلا را با سوخت مبادله کنند ، حذف کند.

خبر مرتبط  جهانگردی چین پس از شیوع تاج شروع به بهبود می کند ، اما درآمد هنوز هم تقریباً 60 درصد کاهش یافته است - RT Business News

“ما فکر می کنیم که تحریم های ما در کاهش درآمد به رژیم بسیار مثر بوده است ، اما فکر می کنیم که می توانیم آنها را موثرتر کنیم. بنابراین ما می خواهیم در آینده نزدیک برخی کارها را انجام دهیم تا سخت تر شود. “ الیوت آبرامز ، نماینده ویژه ایالات متحده در ونزوئلا ، در اوایل این هفته به رویترز گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید