صاحبان TikTok می خواهند مایکروسافت در تلاش برای فرار از ممنوع الخروج شدن ، مشاغل ایالات متحده را به دست بگیرد – RT – News Business

شرکت چینی ByteDance ، که صاحب برنامه محبوب ویدیوی کوتاه است ، بنا بر گزارش ها ، ساعاتی پیش از قصد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا ، ممنوعیت این خدمت را به طور كامل از شركت در TikTok در آمریكا صرفنظر كرد.

ByteDance در ابتدا برنامه ریزی کرده بود تا سهم اقلیت را در عملیات خارج از کشور خود نگه دارد ، اما پیشنهاد اولیه با مخالفت در کاخ سفید روبرو شد. رویترز با استناد به منابع آشنا با این موضوع ، افزود: با افزایش فشار دولت ترامپ ، این شرکت که مایل به از دست دادن بازار ایالات متحده با میلیون ها کاربر نیست ، روز شنبه با توافق جدیدی روبرو شد.
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید که او طی 24 ساعت ممنوعیت تحریم TIKTok را در آمریکا خواهد داشتخبر مرتبط  افزایش قیمت طلا به عنوان coronavirus اقتصاد جهانی را لرزاند - RT Business News

طبق توافق جدید ، صاحبان چینی TikTok به طور کامل خارج می شوند تا مایکروسافت بتواند کنترل عملکردهای آمریکایی خود را به دست آورد ، در حالی که در آینده دیگر شرکت های آمریکایی ممکن است در نهایت حق کسب اکثر سهام را بگیرند. این طرح همچنین حاکی از آن است که غول فناوری ایالات متحده وظیفه محافظت از داده های کاربران ایالات متحده را بر عهده دارد.

مایکروسافت و بایدانس تاکنون بطور رسمی درباره این موضوع اظهار نظر نکرده اند. پیش از این گفته شده بود که شرکت در شرکت است “مذاکرات پیشرفته” با اعتبار ، اما ارزیابی این معامله ، احتمالاً بالغ بر میلیون ها دلار ، آشکار نشده است.

خبر مرتبط  تعرفه همیشه گزینه! ترامپ امیدوار است که روسیه و سعودی ها به توافق برسند که "پیمان" برای ایالات متحده عادلانه باشد زیرا پوتین به دنبال همکاری از همه طرف ها است - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن ممکن است اپل ، بوئینگ و سایر غول های فناوری ایالات متحده را به عنوان تلافی برای ممنوعیت هوآوی هدف قرار دهد – رسانه های دولتی چینبا این حال ، هنوز معلوم نیست که آیا این توافق بدون موافقت برای نجات TikTok از ممنوعیت موجود کافی خواهد بود یا خیر. چند ساعت قبل ، پرزیدنت ترامپ به خبرنگاران در زمینه نیروی هوایی یك گفت كه طرفداری از چنین دستیابی ندارد.

“در مورد TikTok ، ما آنها را از ایالات متحده ممنوع می کنیم ،” ترامپ گفت ، وی افزود كه ممكن است از یك دستورالعمل اجرایی استفاده كند یا از قدرتهای اضطراری برای اجرای تصمیم استفاده كند.

خبر مرتبط  نفت اوج خود را بیش از 4٪ صعود می کند زیرا اوپک + موافقت خود را برای کاهش تولید رکورد - RT Business News

دولت ترامپ برنامه توسعه یافته چین را به تحویل داده های خصوصی به دولت چین متهم كرده است – همان مانتی كه در برابر سایر بنگاه های چینی مانند هواوی از آن استفاده می كرد. TikTok که قبلاً این اتهامات را تکذیب کرده بود ، با بیان تهدید اخیر ترامپ ، تأکید کرد که تمام داده های آن در ایالات متحده ذخیره شده است. این مقام همچنین خاطرنشان كرد كه امسال فقط به هزار آمریکایی شغل داده است و می خواهد كارمندان آمریكایی خود را با 10،000 كارمند دیگر گسترش دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید