شش مدیر نفتی آمریکا به اتهام فساد مالی در ونزوئلا محکوم شدند – RT Business News

دادگاهی در ونزوئلا شش مدیر نفتی آمریکایی موسوم به سیتگو 6 را به اتهام یک طرح فساد گسترده مقصر شناخته و بلافاصله آنها را روز پنجشنبه به زندان محکوم کرد.

این افراد همه در Citgo ، یک شرکت پالایش کننده ایالات متحده متعلق به شرکت نفت دولتی ونزوئلا PDVSA کار می کردند. آنها سه سال پیش پس از ورود به آنجا برای یک جلسه کاری در کاراکاس پایتخت دستگیر شدند.

رئیس سابق سیتگو ، خوزه آنخل پریرا ، به بیش از 13 سال زندان و 2 میلیون دلار جریمه نقدی محکوم شد. بقیه (همه نایب رئیس شرکت در آن زمان) – گوستاوو کاردناس ، خورخه تولدو ، تومئو وادل ، خوزه لوئیس زامبرانو و آلیوری خوزه زامبرانو – مجازات هایی بین هشت تا 10 سال داشتند. عیسی لورتو ، وکیل مدافع گفت که آنها می توانند طی چند سال به صورت مشروط آزاد شوند.

خبر مرتبط  آیا چیزی می تواند جلوی شکوفایی گسترده نفت برزیل را بگیرد؟ - اخبار RT کسب و کار
همچنین در rt.com
ونزوئلا می گوید “جاسوس آمریكایی” را دستگیر كرد كه دو پالایشگاه نفت را با سلاح های “سنگین و تخصصی” هدف قرار می دادبر اساس گزارش رسانه ها ، پنج نفر از دستگیر شدگان آمریکایی ونزوئلائی هستند که ریشه در تگزاس و لوئیزیانا دارند و یکی از آنها مقیم دائم آمریکا است.

طبق دیده بان حقوق بشر ، این گروه به امضای قراردادی متهم شد “نامطلوب” برای شرکت نفت دولتی ونزوئلا. این افراد هرگونه تخلف را انکار کرده اند.

علیریو رافائل زامبرانو ، که دو برادرش در میان متهمان هستند ، گفت که آنها بودند “غیرقابل انکار بی گناه” و قربانیان “تروریسم قضایی” به نقل از نیویورک تایمز ، هیچ مدرک ارائه شده در این پرونده از محکومیت مجرم پشتیبانی نمی کند.

خبر مرتبط  UBS در مورد طلا "بسیار صعودی" است زیرا بانک انتظار دارد قیمت شمش افزایش یابد - RT Business News

یکی از وکلا ، ماریا الخاندرا پولو ، گفت که پرونده این است “خالی از شواهد” اضافه كردن: “مطمئناً دفاع از تصمیم تجدیدنظر خواهی خواهد کرد.”
همچنین در rt.com
صادرات نفت ونزوئلا در میان خرد کردن تحریم های ایالات متحده به پایین ترین سطح 77 ساله سقوط کردهفته گذشته ، مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا گفت كه واشنگتن به تمام تلاش خود برای آوردن مردان به خانه ادامه خواهد داد. “دولت ایالات متحده بارها خواستار آزادی بدون قید و شرط سیتگو 6 و بازگشت آنها به ایالات متحده شده است. این شش آمریکایی و خانواده هایشان به اندازه کافی رنج دیده اند. وقت آن است که [President] مادورو سیاست را کنار بگذارد و اجازه دهد این خانواده ها دوباره به هم بپیوندند. “ گفت پمپئو.

خبر مرتبط  رتبه بندی اعتبار هند در پایین ترین درجه سرمایه گذاری کاهش یافته است - RT Business News

در سال 2019 ، واشنگتن پس از شناسایی خوان مخالف رهبر مخالف ، خوان گوئیدو به عنوان رئیس جمهور موقت ، تحریم هایی را علیه شرکت نفت دولتی ونزوئلا PDVSA (که حدود 95 درصد درآمد صادراتی این کشور را تشکیل می دهد) اعمال کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید