شرکت های چینی در حالی که ترامپ فشار خود را افزایش می دهد ، ایالات متحده را رها کرده است – RT Business News

با افزایش تنش ها بین واشنگتن و پکن ، شرکت های چینی شروع به ضبط لیست های ایالات متحده خود به نفع اماکن جایگزین ، به ویژه سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ کردند.

داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ نشان می دهد که ، تاکنون در سال جاری ، شرکت های چینی با فهرست ایالات متحده ، چهار معامله خصوصی را با ارزش مشترک 8.1 میلیارد دلار شامل بدهی اعلام کرده اند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته صفر بوده است و همچنین بالاترین ارزش برای هر سال کامل از سال 2015 است ، هنگامی که 29.8 میلیارد دلار ارزش چنین خریدهایی فاش شد.

این درحالی است که رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ فشار بیشتر بر مشاغل چینی را در نظر دارد ، در حالی كه نسدك مقررات جدیدی را تهیه می كند كه باعث می شود عرضه های عمومی اولیه (IPO) برای برخی از آنها دشوارتر شود. در این ماه ، ترامپ چین را متهم کرد که از بازار سرمایه ایالات متحده سود می برد “بدون رعایت حمایت های مهم” و به رگولاتورها دستور داد كه ظرف 60 روز آينده روشهاي محكم تر كردن شركت هاي چيني را كه در فهرست آمريكا قرار دارند ، بيابند.

خبر مرتبط  کلیسای انگلیس تمام سهام اکسون موبیل را تخلیه می کند - اخبار تجاری RT

صفحه اول اژدها طلایی Nasdaq ، که ردیابی شرکتهای چینی ذکر شده در ایالات متحده است ، روز سه‌شنبه در نیویورک بیش از یک درصد رشد داشته است.

“تسریع درگیر شدن شرکت های چینی که در ایالات متحده به دنبال خصوصی شدن هستند ، مربوط به چشم انداز آنها در وزن مزایا و مضرات برای حفظ وضعیت لیست ایالات متحده ، به ویژه هزینه های انطباق و خطرات قانونی است.” کریستوفر کارشناسی ، مشاور در شرکت حقوقی سیمونز و سیمونز در هنگ کنگ ، به بلومبرگ گفت.

خبر مرتبط  عربستان سعودی بازار خود را برای صادرات بیشتر روسیه باز می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن هشدار می دهد که مجبور کردن شرکت های چینی در بازارهای سهام آمریکایی به ایالات متحده حمله خواهد کردبه گفته استیون ترن ، شریک مستقر در هونگ کونگ در موسسه حقوقی مایر براون ، بیماری همه گیر کوروی ویروس همچنین باعث شده است که برخی از شرکت های چینی در فهرست ایالات متحده نسبتاً کم ارزش به نظر برسند.

“احساسات منفی به طور کلی در ایالات متحده در مورد همه موارد مربوط به چین بیفزایید و شما دستورالعمل مناسبی برای افزایش معاملات خصوصی و خصوصی دارید ،” او گفت.

خبر مرتبط  با وجود همهگیری Covid-19 ، تجارت آلمان همچنان به سرمایه گذاری در روسیه ادامه می دهد - RT Business News

تحلیلگران خاطرنشان می کنند که تعداد فزاینده ای از شرکت های چینی که در فهرست ایالات متحده قرار دارند در نظر دارند مکان های جایگزین برای فروش سهام را در نظر بگیرند ، و هونگ کنگ مقصد مورد علاقه برای لیست های ثانویه تاکنون است. در چین ، تنظیم کننده اوراق بهادار در حال تسریع در یک تغییر شکل مجدد است که می تواند روند برنامه های IPO را ساده تر کند.

“پس از خصوصی سازی ، این شرکت های چینی و صاحبان جدید آنها بدون شک آینده ای که دوباره روی کارت ها باشد ، بدون شک به سمت هنگ کنگ و سرزمین اصلی متمایل خواهند شد.” گفت ترنس

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید