شرکت های چینی امسال تقریباً 12 میلیارد دلار از طریق عرضه مستقیم سهام در مبادلات ایالات متحده جمع کردند – RT Business News

گزارش جدید شرکت Renaissance Capital نشان داد که اشتهای سرمایه گذاران برای شرکت های چینی در بازارهای سهام ایالات متحده با وجود تنش های تجاری بین دو کشور در سال 2020 به بالاترین سطح شش ساله رسیده است.

داده ها نشان داد که شرکت های مستقر در چین امسال از طریق 30 پیشنهاد اولیه در ایالات متحده 11.7 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده اند. این بالاترین میزان سرمایه جمع آوری شده از سال 2014 است که 16 شرکت مستقر در چین 25.7 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده اند. این گزارش نشان داده است که غول تجارت الکترونیک Alibaba بیشترین لیست در آن سال را به عنوان بزرگترین IPO در آن زمان اختصاص داده است.

خبر مرتبط  کشورهای آسیا و اقیانوسیه با بزرگترین معامله تجاری جهان "نقطه عطف تاریخی" را تجربه کردند - RT Business News

رنسانس گفت که در اوایل سال جاری برخی از مشاغل چینی برنامه خود را برای ثبت نام در ایالات متحده به دلیل همه گیری Covid و رسوایی حسابداری در قهوه لاکین در ماه آوریل به تأخیر انداختند. Nasdaq این شرکت را از لیست خود در تابستان امسال حذف کرد ، درست حدود یک سال پس از آن که اولین شرکت از سال 2000 به ارزش 3 میلیارد دلار در کمتر از 24 ماه رسید.

خبر مرتبط  صادرات گاز طبیعی روسیه به اروپا در حال بازیابی از رکود انرژی ویروس کرونا - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده در لیست سیاه گروه مورچه Jack Ma’s در آخرین دور جنگ تجاری با چین قرار دارد – گزارشهنوز هم فشار آمریكا بر شركت های چینی نتوانسته است مانع از حضور آنها در وال استریت شود زیرا مشاغل مشتاق ارائه سهام خود به سرمایه گذاران در آنجا هستند. علی رغم افزایش تنش های تجاری و سیاسی بین واشنگتن و پکن ، و فشار بر شرکت های چینی توسط دولت ایالات متحده ، لیست ها تسریع شدند.

علاوه بر قرار دادن لیست سیاه هواوی و سایر شرکت های فناوری ، ایالات متحده تهدید کرده است که شرکت های چینی را از بازارهای سهام آمریکا بیرون خواهد کرد. در اوایل این ماه ، کنگره آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که نظارت نظارتی بیشتری بر شرکت های چینی اعمال می کند. این امر شرکتهای مستقر در خارج را وادار می کند تا تحت نظارت هیئت نظارت بر حسابداری شرکتهای دولتی ایالات متحده (PCAOB) تسلیم شوند.

خبر مرتبط  مدیر بنگاه تجاری به گزارش Keizer به RT می گوید - بیت کوین آماده اجرای "گاو نر بزرگ است و هنوز بهترین نتیجه ممکن نیست" ،

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید