شرکت های تحقیقاتی ادعا می کنند غول های فناوری ایالات متحده هنوز با شرکت های چینی در لیست سیاه مشغول تجارت هستند – RT Business News

براساس اعلام شرکت تحقیقاتی فناوری Top10VPN ، مبتنی بر انگلستان ، شرکت های آمریکایی مانند گوگل ، آمازون و مایکروسافت در حال ارائه خدمات وب به شرکت های چینی هستند که در فهرست افراد مشهور ایالات متحده قرار دارند.

“با وجود تلاش های دولت ترامپ برای جدا کردن بخش های فناوری آمریکا و چین ، ادامه حضور شرکت های آمریکایی در تنظیمات باهوش تر نشان می دهد که همکاری بین این دو باقی مانده است.” این شرکت که در زمینه حریم خصوصی و امنیت دیجیتال تخصص دارد ، در گزارشی اخیر گفت:

Top10VPN ادعا می کند که فناوری بزرگ ارائه کرده است “خدمات وب اصلی” برای تأمین برق وب سایتها ، از جمله میزبانی وب و ایمیل و همچنین شبکه های تحویل محتوا (CDN) که به کاربر اجازه می دهد سریعتر داده را بارگیری کند. این خدمات نه تنها برای چینی های لیست سیاه ارائه شده است “نظارت” بنگاهها ، اما برای “سایر شرکت های نظارتی بسیار جنجالی در سراسر جهان ،” هم.

“شرکتهای آمریکایی نه تنها با شرکتهای بحث برانگیز چینی همکاری می کنند ، بلکه به گروه بدنام NSO نیز کمک می کنند ، همچنین 16 شرکت دیگر که با ادعای نقض حقوق بشر روبرو بوده اند ، آنلاین بمانند.” این تحقیقات اشاره کرد.

گوگل بیشترین شرکت ها ، یعنی نه را پشتیبانی می کند ، در حالی که آمازون و مایکروسافت به ترتیب به هفت و چهار نهاد خدمات ارائه می دهند. همه آنها در لیست سیاه بدنام اقتصادی قرار ندارند ، اما هر سه غول فناوری حداقل با دو بنگاه اقتصادی کار می کنند.

به عنوان مثال ، آمازون و گوگل در حال ارائه خدمات وب برای Dahua Technology و Hikvision ، بزرگترین تولید کنندگان محصولات نظارت تصویری در جهان هستند ، که واشنگتن متهم به نقض حقوق بشر و تحت محدودیت قرار داده است. علاوه بر این ، گفته می شود که Hikvision از CDN های Facebook و Twitter استفاده می کند. غول های هوش مصنوعی چینی ، مانند SenseTime و Megvii ، در لیست سیاه قرار دارند که از خدمات میزبانی ایمیل مایکروسافت استفاده می کنند. RT برای اظهار نظر با شرکت ها تماس گرفته است ، اما تاکنون هیچ جوابی دریافت نکرده است.

خبر مرتبط  واکنش Covid-19 دولتها نسبت به اقتصادهای نزدیک بدتر از بیماری همه گیر - جیم راجرز - اخبار کسب و کار RT

در ماه اکتبر ، حدود 28 شرکت هوش مصنوعی چینی به همراه هوآوی به لیست فهرستها اضافه شدند ، در واقع شرکت های آمریکایی را از انجام تجارت با آنها منع کردند. دولت ترامپ ادعا می کند شرکت های ثبت نام شده بودند “درگیر نقض حقوق بشر و سوءاستفاده در اجرای برنامه سرکوب چین ، بازداشت های گسترده خودسرانه و نظارت بر فناوری پیشرفته” علیه اویغورها و سایر اقلیتهای قومی در منطقه سین کیانگ. چین این اتهامات را رد کرد و گفت واشنگتن از این لیست به عنوان ابزاری استفاده می کند “دخالت عمدی در امور داخلی چین.”
همچنین در rt.com
زاکربرگ تماشا می کند؟ فشار پس از فیس بوک می گوید “گپ های پیام رسانی” رمزگذاری شده “از” تعامل مضر “محافظت می شوندخبر مرتبط  ترامپ سعی می کند پکن را به گوشه ای بچرخاند ... اما شراب استرالیایی چه ارتباطی با آن دارد؟ RT's Boom Bust متوجه می شود - اخبار کسب و کار RT

لیست افراد از آن زمان تمدید شده است ، و آخرین نسخه های روز جمعه ساخته شده است. بیش از 30 شرکت و موسسه چینی گنجانده شده بودند که وزارت بازرگانی ایالات متحده از همان توجیهی برای اقدامات خود در اکتبر استفاده می کرد.

با افزایش تنش بین ایالات متحده و چین و نگرانی از آینده توافق تجاری آنها ، پکن تهدید کرده است که محدودیت هایی را برای غول های فناوری آمریکایی مانند Apple و Qualcomm به همراه خواهد داشت. این توبیخ پس از آن صورت گرفت كه واشنگتن تصمیم گرفت هواوی را به عنوان یكی از ارائه دهندگان فناوری تراشه های خارجی خود قطع كند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید