شرکت های آمریکایی قصد دارند علی رغم تهدید ترامپ برای “جدا کردن” تجارت – در چین بمانند – RT Business News

در حالی که دولت ترامپ تلاش کرده است تجارت ایالات متحده و چین را از هم جدا کند ، یک بررسی جدید نشان داده است که 92.1 درصد از شرکت های آمریکایی در چین قصد ترک کشور ندارند.

طبق تحقیق اتاق بازرگانی آمریکا ، تنها 5.1 درصد از شرکت های با درآمد جهانی بیش از 500 میلیون دلار قصد دارند چین را ترک کنند.

فقط 4.3 درصد از اعضای AmCham قصد دارند بخشی از عملیات خود را به ایالات متحده منتقل کنند ، که چهارمین مقصد محبوب برای متنوع سازی زنجیره های تأمین است. حدود 70.6 درصد مشاغل قصد تغییر در تخصیص تولید را ندارند که نسبت به سال گذشته 5.1 درصد افزایش داشته است.
همچنین در rt.com
ترامپ هشدار داد هیچ قراردادی فدرال به بنگاه هایی که به چین برون سپاری می کنند و تهدید می کند اقتصاد آمریکا را قطع می کند … بدون ضرر؟خبر مرتبط  بازارهای اروپا به امید بهبود همه گیر Covid-19 صعود می کنند - RT Business News

بیش از 85 درصد شرکت های نظرسنجی به مدت یک دهه یا بیشتر در چین بوده اند و کمتر از 5 سال در آنجا فقط 4.6 درصد بوده اند. “عضویت ما نسبتاً پایدار است ، اکثر شرکت ها مدت طولانی است که در اینجا حضور دارند و ریشه های خوبی دارند” به نقل از South China Morning Post ، کر گیبس ، رئیس اتاق ، گفت. “اما به همین دلیل است که ما از دیدن همه تماس های جدا کردن نیز بسیار آشفته شده ایم. بزرگترین نگرانی ما این است که بفهمیم اهداف کاخ سفید چیست و به کجا می رویم. “

این بررسی نشان داد که حدود 22.5 درصد از پاسخ دهندگان به دلیل تعرفه های جنگ تجاری ، سرمایه گذاری را به تأخیر می اندازند ، در حالی که در سال 2019 ، 32.3 درصد بود. بیش از نیمی از آنها اکنون از یک استراتژی “چین برای چین” استفاده می کنند ، به این معنی که آنها با عملیات در آنجا ، با امکانات در جای دیگر پذیرایی از تقاضا در خارج از چین.

خبر مرتبط  آیا عربستان سعودی می تواند توافق اوپک را تا سال 2022 تمدید کند؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
شرکت تحقیقاتی ادعا می کند که غول های فناوری ایالات متحده هنوز با شرکت های چینی در لیست سیاه تجارت می کنندیک سوم شرکت های آمریکایی در چین اظهار داشتند که بدتر شدن روابط ایالات متحده و چین بر توانایی آنها در حفظ کارکنان این کشور تأثیر می گذارد. “اعضا نگران هستند ، اما اختصاص به بازار دارند ، جذاب ، بزرگ و در حال رشد است. ما از مسائل امنیت ملی آگاه هستیم و اعضا امیدوارند که بتواند تعادل در روابط برقرار شود. “ گیبس گفت. “بسیاری از اعضا نسبت به سه سال و نیم گذشته کمی احساس شلاق می کنند و می خواهند استراتژی طولانی مدت بیشتری را ببینند” او توضیح داد.

خبر مرتبط  تسلط پرتفوی حق ثبت اختراع هواوی کارت برنده این رقابت در مسابقه 5G با ایالات متحده است - اخبار تجاری RT

رئیس جمهور دونالد ترامپ در سخنرانی روز کارگر خود به ملت ، با انتقاد از شرکت های آمریکایی که در خارج از چین هستند ، تهدید به محدود کردن قراردادهای فدرال و حتی جدا کردن دو اقتصاد بزرگ جهان شد. “ما میلیاردها دلار ضرر می کنیم ، و اگر با آن تجارت نمی کردیم [China]، ما میلیاردها دلار ضرر نخواهیم کرد ، “ رئیس جمهور آمریکا گفت. “این جدا کردن نامیده می شود ، بنابراین شما شروع به فکر کردن در مورد آن خواهید کرد ،” ترامپ ادامه داد ، بدون اینکه توضیح دهد چه بلایی بر تریلیون دلار بدهی آمریکا در دست پکن رخ خواهد داد.

“هیچ کشوری … مانند چین ما را پاره نکرده است” ترامپ گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید