شرکت نروژی در معرض تهدید تحریم های آمریکا به Nord Stream 2 پشت می کند – RT Business News

تحت تأثیر آخرین اقدامات تنبیهی ایالات متحده ، یک پیمانکار نورد استریم 2 نروژی پس از هشت سال همکاری نزدیک با غول انرژی روسیه ، از حمایت از پروژه خط لوله گاز به رهبری گازپروم خودداری کرده است.

Det Norske Veritas – Germanischer Lloyd (DNV GL) ، مسئول مراحل راستی آزمایی ، تأیید کرد که در نتیجه تحریم های گسترده ای که توسط واشنگتن برای این پروژه اعمال شده ، کار در Nord Stream 2 را متوقف کرده است.

خبر مرتبط  مقامات می گویند که توافقنامه تجارت بین ایالات متحده و چین هنوز زنده است و با وجود تشدید تنش ها ، پیشرفت می کند - RT Business News

“DNV GL تمام فعالیت های تأیید سیستم خط لوله Nord Stream 2 را مطابق با تحریم ها متوقف می کند و تا زمانی که این تحریم ها همچنان پابرجا بمانند. ما در حال اجرای طرحی هستیم تا حمایت خود از پروژه را محدود کنیم “ شرکت مستقر در اسلو در بیانیه ای گفت.
همچنین در rt.com
خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه به وضوح برای اروپا مفید است و کامل می شود – پوتینخبر مرتبط  چین در سال 2021 بیش از 600000 ایستگاه 5G جدید ایجاد خواهد کرد - RT Business News

این اقدام به همکاری طولانی مدت که از اوایل سال 2012 و هنگامی که گازپروم احداث خط لوله Nord Stream را آغاز کرد ، پایان می دهد.

روز جمعه ، سنای ایالات متحده رای خود را برای نادیده گرفتن حق وتو رئیس جمهور دونالد ترامپ در سال مالی 2021 قانون مجوز دفاع ملی (NDAA) اعلام کرد. NDAA بسته تحریم های شرکت های درگیر در ساخت خطوط لوله Nord Stream 2 و TurkStream را شامل می شود.

خبر مرتبط  روسیه صادرات غلات را به مدت 2 ماه به حالت تعلیق درآورد تا از بحران قیمت داخلی در اثر بحران جهانی کروناویروس جلوگیری کند - RT Business News

Nord Stream 2 حداکثر 55 میلیارد متر مکعب (میلیارد متر مکعب) گاز طبیعی در سال و بیش از 55 bcm که از طریق Nord Stream 1 پمپ می شود ، به اروپا تأمین می کند. TurkStream گاز روسیه را به ترکیه و به کشورهای جنوب اروپا می رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید