شرکت تجارت الکترونیکی Lazada مستقر در Alibaba در سنگاپور از هک داده های گسترده 1.1 میلیون حساب رنج می برد – RT Business News

شرکت تجارت الکترونیکی لازادا اعلام کرده است که یک نقض عمده امنیتی منجر به به خطر افتادن اطلاعات شخصی 1.1 میلیون نفر از جمله آدرس و شماره کارتهای اعتباری جزئی شده است.

این شرکت متعلق به علی بابا اعلام کرد تیم امنیت سایبری این شرکت متوجه شده است که شخصی در هنگام نظارت معمول به ادعای داشتن اطلاعات شخصی از بانک اطلاعاتی مشتریان RedMart خود پی برده است. لازادا سریع بود برجسته که اطلاعات سرقت شده اطلاعات اخیر مشتری نبوده و بیش از 18 ماه از تاریخ گذشته است.

خبر مرتبط  مدیرعامل بوئینگ هشدار داد که می تواند "سالها" باشد تا صنعت حمل و نقل هوایی از تلاطم مالی Covid-19 بازگردد - RT Business News
همچنین در rt.com
Alibaba برای ایجاد بستری برای تلقیح واکسن کرونا ویروس با شرکت Sinovac همکاری می کندبا این حال ، این شرکت تجارت الکترونیکی به مشتریان هشدار داد که مراقب ایمیل های احتمالی فیشینگ باشند که می توانند از این تخلف برای کلاهبرداری در افراد استفاده کنند.

“اطلاعات مشتری که به طور غیرقانونی مورد دسترسی قرار گرفته است شامل نام ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل و نامه های پستی ، رمزهای عبور رمزگذاری شده و شماره های کارت اعتباری جزئی است” این شرکت در بیانیه ای گفت.

خبر مرتبط  تب خوک ممکن است تولیدکنندگان گوشت خوک آلمان را از بازار سودآور چین محروم کند - RT Business News

در پاسخ به حمله سایبری ، Lazada بلافاصله دسترسی به پایگاه داده شرکت را مسدود کرد و ادعا کرد که داده های فعلی مشتری تحت تأثیر قرار نگرفته است. این شركت همچنین اعلام كرد كه به افراد تحت تأثیر هك در روز جمعه از طریق ایمیل اطلاع داده و به عنوان یك اقدام امنیتی ، هر مشتری را قبل از درخواست ورود مجدد و ایجاد رمز ورود جدید ، از حساب موجود خود خارج می كند. این شرکت ، در ادامه ، به مشتریان توصیه می کند که رمزهای عبور خود را مرتباً تغییر دهند.

خبر مرتبط  بانک مرکزی اروپا برای نجات بازار و همه چیز برای هیچ چیز ، بانک مرکزی همه چیز از جمله "سینک ظرفشویی" را ریخت - تحلیلگر به Boom Bust - RT Business News

لازادا در حال تحقیق درباره نقض داده است و آن را به کمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی در سنگاپور گزارش داد ، که به نوبه خود گفت از این حادثه آگاه است و در حال بررسی آن است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!