شاخص کالاهای تجارت جهانی WTO “چشمک می زند قرمز” است زیرا Covid-19 در زنجیره های عرضه جهانی متضرر می شود – RT Business News

سازمان تجارت جهانی (WTO) روز چهارشنبه اعلام كرد كه تجارت جهانی احتمالاً در شش ماه اول امسال “بسیار كاهش می یابد”.

فشارسنج تجارت WTO Goods ، که اطلاعاتی درمورد مسیر واقعی تجارت جهانی را ارائه می دهد ، از 95.5 در ماه فوریه به 87.6 سقوط کرد که حاکی از کاهش شدید جریان کالاهای جهانی است. در حالی که هرگونه قرائت زیر مقدار پایه 100 نشانگر رشد زیر روند است ، از زمان شروع این شاخص در ژوئیه 2016 ، سطح فعلی کمترین میزان در رکورد است.
همچنین در rt.com
همه گیر پانورمیک ممکن است 60 میلیون نفر را در فقر شدید قرار دهد ، بانک جهانی هشدار می دهدخبر مرتبط  پس از بهبود تقاضای جهانی ، روسیه باید سهم بازار نفت خود را بازیابد - وزارت انرژی - RT Business News

“خواندن فعلی مراحل ابتدایی شیوع Covid-19 را ضبط می کند ، و هنوز هیچ نشانه ای از سقوط تجارت وجود ندارد.” روز چهارشنبه ، جسد مستقر در ژنو گفت.

این مطابق با پیش بینی تجارت WTO است که ماه گذشته ارائه شده است. براساس این گزارش ، بسته به مدت طول عمر این بیماری همه گیر و واکنش کشورها به بحران ، انتظار می رود که افت تجارت جهانی کالا بین 13 تا 32 درصد باشد.

همه بخش های موجود در شاخص تجارت با افت شدید روبرو شده اند. به دلیل فروپاشی تولید و فروش خودرو در اقتصادهای مهم ، بخش خودرو بیشترین ضربه خورد. در حالی که سفارشات صادراتی ، حمل و نقل کانتینر و همچنین حمل و نقل هوایی نیز به شدت کاهش یافته بودند ، برخی از کره ها علائم پایداری را نشان می دادند. این امر مربوط به قطعات الکترونیکی و مواد اولیه کشاورزی است.

خبر مرتبط  فولکس واگن بعد از خاموش شدن Covid-19 تولید خود را در بزرگترین کارخانه اتومبیل اروپا از سر گرفت - RT Business News
همچنین در rt.com
خروج “Turbocharging”: ایالات متحده با درام های جنگ تجاری ضرب و شتم می کند تا زنجیره های عرضه را از چین خارج کندبراساس داده های WTO ، تجارت حتی قبل از آن که کرون ویروس شروع به ویرانی در سراسر جهان کند کند ، به دلیل حجم تجارت جهانی برای اولین بار در ده سال در سال 2019 کاهش یافته است.

خبر مرتبط  علی بابا و دیگر شرکت های چینی ممکن است سرمایه گذاری های هند را به عنوان مناسبات تجاری پس از درگیری کشنده مرزها مسدود کنند - RT Business News

این رکود در حالی رخ داد که دو اقتصاد بزرگ جهان ، ایالات متحده و چین ، درگیر یک ردیف تجارت گسترده بودند. علیرغم اینکه دو کشور در ماه ژانویه بخش اول معامله تجاری طولانی مدت را امضا کردند ، اخیراً تنشها افزایش یافته و واشنگتن سعی می کند مقصر چین برای شیوع تاج ویروس باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید