شاخص عمده سرمایه گذاری ایالات متحده 10 سهام چین را در لیست سیاه ترامپ قرار می دهد – RT Business News

ارائه دهنده شاخص آمریکایی MSCI سایر همتایان جهانی خود را در حذف اوراق بهادار شرکت های چینی که توسط دولت ترامپ خارج شده در لیست سیاه قرار گرفته دنبال کرده است.

در بیانیه ای ، MSCI گفت كه ده شركت چینی را از شاخص های بازار سرمایه گذاری جهانی (GIMI) و همچنین از شاخص های مرتبط با ارزش غیر بازار مربوط و شاخص های سفارشی مربوطه حذف خواهد كرد. این اقدام که هدف اصلی تولیدکننده بزرگ تراشه چین SMIC و همچنین China Communications Construction و Hangzhou Hikvision در میان سایر موارد است ، قرار است به مرحله اجرا درآید “از زمان پایان کار در 5 ژانویه 2021”.

شاخص بورس گفت که تصمیم گرفته است پس از رایزنی گسترده با فعالان بازار ، تصمیم را پیش ببرد. طبق MSCI ، سرمایه گذاران معتقد بودند که لیست سیاه ایالات متحده می تواند به طور موثر باشد “به چالش کشیدن سرمایه گذاری” و فرصتهای معامله در اوراق بهادار تحت تأثیر را محدود می کند.

خبر مرتبط  بانك مركزي مي گويد ، كوروناويروس اقتصاد هند را در سال هاي 2020 تا 21 كاهش خواهد داد - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن می گوید ، حذف از بازارهای سهام ایالات متحده مانع از سرمایه گذاری در شرکت های چینی در لیست سیاه نمی شودلیست شرکت های مورد هدف می تواند بیشتر به روز شود و تصمیم نهایی در مورد حذف در تاریخ 30 دسامبر اعلام خواهد شد. با این حال ، MSCI قول داد نسخه های جدید شاخص های مختلف را برای بازارهای در حال ظهور راه اندازی کند که اوراق بهادار شرکت های چینی مستثنی را حفظ خواهد کرد.

خبر مرتبط  تعرفه همیشه گزینه! ترامپ امیدوار است که روسیه و سعودی ها به توافق برسند که "پیمان" برای ایالات متحده عادلانه باشد زیرا پوتین به دنبال همکاری از همه طرف ها است - RT Business News

در حالی که دولت ترامپ قبلاً آمریکایی ها را از خرید سهام و سرمایه گذاری در طیف وسیعی از شرکت های چینی منع کرده بود ، تعدادی از ارائه دهندگان شاخص در فشار دولت آمریکا کوتاهی کردند. ایالات متحده ادعا می کند که این مشاغل با ارتش چین ارتباط دارند و امنیت ملی این کشور را تهدید می کنند ، حتی اگر برخی از شرکت های در لیست سیاه با زیرساخت ها و ساخت و ساز مرتبط باشند.
همچنین در rt.com
قیمت سهام IPO در مبادلات ایالات متحده تحت ترامپ تسریع شد – گزارشاندکی پس از اعلام این ممنوعیت ، ارائه دهنده انگلیسی FTSE Russell گفت که سهام هشت شرکت چینی را که توسط دولت ایالات متحده نامگذاری شده اند ، از برخی شاخص های خود حذف می کند. اقدامات مشابهی توسط شاخص های S&P داو جونز و Nasdaq در اوایل ماه جاری انجام شد.

خبر مرتبط  هواوی دیگر به دلیل تحریم های آمریکا دیگر تراشه های پرچمدار خود را تولید نخواهد کرد - RT Business News

پکن بارها از فشار آمریكا بر تجارت خود انتقاد كرده و قول داده است كه از منافع آنها محافظت كند. اخیراً نگرانی ها از تأثیر سیاست های تهاجمی واشنگتن بر سرمایه گذاری در شرکت های چینی را برطرف کرد. به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، وانگ ونبین ، بازیکنان بین المللی پیدا خواهند کرد “روشهای مختلف دیگر” برای سرمایه گذاری در آن شرکت ها

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید