سونی و تراشه ساز Kioxia ژاپن می خواهند عرضه هواوی تحریم شده را از سر بگیرند – گزارش – RT Business News

گزارش شده است که تامین کنندگان ژاپنی سونی و سازنده حافظه رایانه ای Kioxia با خطر مواجه شدن با خسارات گسترده به دلیل تحریم های گسترده هواوی برای ایالات متحده ، برای ادامه تجارت با این غول فناوری چینی درخواست مجوز ایالات متحده را داده اند.

نیكی روز یكشنبه گزارش داد ، بدون توضیح بیشتر در مورد زمان ارائه برنامه ها ، این دو شركت هنوز از مقامات آمریكایی تأیید دریافت نكرده اند.
همچنین در rt.com
Huawei چین با افزایش سرمایه گذاری در روسیه به سرکوب ایالات متحده پاسخ می دهداگر موفق به کسب مجوز نشوند ، هر دو شرکت باید درگیر شوند تا خلا left ناشی از از دست دادن فروش تولید کننده تجهیزات مخابراتی چینی را پر کنند. هواوی پس از اپل دومین خریدار بزرگ سنسورهای تصویر سونی برای گوشی های هوشمند است که حدود 20 درصد فروش را به خود اختصاص داده است. از دست دادن چنین مشتری بزرگی به عواقب همه گیر ، که به شدت به بخش حسگر تصویر سونی ضربه زده است ، می افزاید.

خبر مرتبط  اقتصاد جهانی به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 حداقل 126 میلیارد دلار از دست داده است - گزارش ITC - اخبار تجاری RT

ماه گذشته ، دومین تراشه ساز بزرگ حافظه فلش ، کیوکسیا – که قبلاً به عنوان توشیبا حافظه هولدینگ شناخته می شد – هشدار داد که محدودیت های ایالات متحده در هدف قرار دادن هواوی می تواند منجر به شلوغی عرضه در بازار تراشه های حافظه شود و قیمت ها را پایین بکشد.

خبر مرتبط  روسیه با افزایش تقاضا برای پرداخت های بدون پول ، مسئله روبل دیجیتال را در نظر می گیرد - RT Business News
همچنین در rt.com
“رفتار هژمونیک”: پکن در برابر سرکوب هوآوی توسط ایالات متحده عقب می رودبعداً در ماه سپتامبر ، کیوکسیا اعلام کرد که IPO مورد انتظار را به تاخیر می اندازد ، انتظار می رود که بزرگترین بورس سهام بورس توکیو در سال جاری باشد. تولید کننده در بیانیه خود از هواوی نام نبرد ، اما توضیح داد که این تصمیم به دلیل نوسانات بازار سهام ناشی از همه گیر است.

در حالی که هر دو شرکت از اظهار نظر در مورد این خبر به رویترز خودداری کردند ، آنها اولین کسانی نیستند که از لیست طولانی تامین کنندگان هواوی به دنبال دور زدن محدودیت هایی هستند که شرکت ها را از فروش محصولات ساخته شده با فناوری ایالات متحده به هوآوی بدون مجوز ویژه منع می کند. به عنوان مثال ، این تولیدكننده تراشه اینتل قبلاً چنین اجازه ای از دولت آمریكا دریافت كرده است ، این شركت در سپتامبر اعلام كرد. اعتقاد بر این است که برخی دیگر از شرکت های فناوری هنوز منتظر تأیید هستند ، مانند سامسونگ و SK hynix کره جنوبی ، به علاوه کوالکام ، و تولید کننده برتر تراشه چین SMIC.

خبر مرتبط  آیا عربستان سعودی می تواند توافق اوپک را تا سال 2022 تمدید کند؟ - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید