سوئد تصویب کرون الکترونیکی را در میان رشد سریع معاملات بدون پول نقد در نظر می گیرد – RT Business News

مقامات سوئدی از برنامه هایی برای جایگزینی گام به گام کرونا سنتی با معادل دیجیتالی خبر داده اند که نشانگر تغییر احتمالی دور شدن از پول کاغذی در یکی از جوامع بی پول جهان است.

به گفته پر بولوند ، وزیر بازارهای مالی کشور ، بررسی دقیق این احتمال در اوایل این هفته آغاز شد و انتظار می رود تا پایان نوامبر 2022 به پایان برسد.

این به دنبال راه اندازی ارز پایانی دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در اوایل سال جاری انجام شد. گزارش شده است که وزارتخانه کمیته ای را برای نظارت بر بررسی به ریاست آنا کینبرگ باترا ، رئیس سابق کمیته مالی بانک مرکزی تشکیل داد.

خبر مرتبط  مارک موبیوس ، سرمایه گذار افسانه ای ، می گوید: زمان خرید بازارهای در حال ظهور و طلا است - RT Business News
همچنین در rt.com
قیمت بیت کوین رکورد تمام دوران خود را می شکند ، در حالی که ارز رمزنگاری شده از افت مارس بازگشتسوئد در زمینه ادغام یک ارز دیجیتال در یک سیستم مالی ملی از پیشگامان جهان است. در اوایل سال جاری ، Riksbank ، بانک مرکزی این کشور ، یک طرح آزمایشی را برای معرفی کرون الکترونیکی مبتنی بر همان فناوری بلاکچین که پایه ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین است ، آغاز کرد. دولت به محض پایان بررسی رسماً e-krona را راه اندازی می کند.

خبر مرتبط  غرق نفت خام اورال روسیه در زیر سقوط بازار حماسه نفت - 12 دلار - RT Business News

“بسته به اینکه یک ارز دیجیتال چگونه طراحی شده و از کدام فناوری ها استفاده می شود ، می تواند عواقب زیادی برای کل سیستم مالی داشته باشد.” بولوند با تأکید بر این موضوع به بلومبرگ گفت “این بسیار مهم است که بازار پرداخت های دیجیتالی با خیال راحت کار کند و در دسترس همه باشد.”
همچنین در rt.com
ارز دیجیتالی جدید چین پایان سلطه جهانی دلار آمریکا را نشان می دهد و جهان را همانطور که می شناسیم تغییر خواهد داداستفاده از پول کاغذی در سوئد طی سالهای اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته است ، در اوج شیوع بیماری ویروس کرونا ، این روند به شدت تقویت شده است. سیستم ملی پرداخت تلفن همراه ، سوئیش ، از سال 2013 که توسط شش بانک بزرگ سوئد معرفی شد ، این حرکت را تقویت می کند.

خبر مرتبط  در حالی که روند شیوع بیماری همه گیر در سراسر اروپا ادامه دارد - مجمع جهانی اقتصاد از داووس به سنگاپور نقل مکان می کند - RT Business News

در سال 2018 ، این پادشاهی توسط بانک تسویه حساب بین المللی (BIS) در میان جوامع بدون پول نقد جهان قرار گرفت. پیش بینی می شود تا سال 2023 خرده فروشان سوئدی پذیرش پول فیات برای پرداخت را متوقف کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید