سهم طلا از ذخایر ملی روسیه برای اولین بار سهام دلار آمریکا را شکست می دهد – RT Business News

طبق اطلاعات فاش شده توسط بانک مرکزی این کشور ، سهم طلای سهام ارزی روسیه در طی سال منتهی به 30 ژوئن 2020 به 22.9 درصد افزایش یافت.

در همین زمان ، سهم دلار آمریکا از 24.2 درصد به 22.2 درصد کاهش یافت ، در حالی که سهم یورو از 30.6 درصد به 29.5 درصد کاهش یافت. این تنظیم کننده همچنین دارایی های یوان چین را از 13.2 درصد به 12.2 درصد کاهش داد.
همچنین در rt.com
روسیه در رتبه دوم اقتصادی بلومبرگ انتظار می رود در سال 2021 انتظارات را پشت سر بگذاردطبق آماری که معمولاً با تأخیر شش ماهه منتشر می شود ، ارزش طلا در ذخایر ارزی این کشور برای اولین بار از ارزش دلار آمریکا بالاتر است. از نظر پولی ، دارایی های این فلز گرانبها در مجموع 128.5 میلیارد دلار در مقابل 124.6 میلیارد دلار معرفی شده به ارز آمریکایی گزارش شده است.

خبر مرتبط  چین در حال رسیدن به مقصد مهم صادراتی آلمان - RT Business News

ذخایر بین المللی روسیه دارایی های خارجی بسیار نقدینگی است که شامل سهام طلای پولی ، ارزهای خارجی و دارایی های خاص خاص قرعه کشی است که در اختیار بانک مرکزی روسیه و دولت است.

دارایی ها طی سالهای اخیر به طور مداوم در حال رشد بوده و از حد نصف تریلیون دلاری که تنظیم کننده تنظیم کرده است فراتر رفته اند. ذخایر فارکس در پایان سال گذشته 593.6 میلیارد دلار بود.

خبر مرتبط  آسیا "بهترین موقعیت" برای بهبودی از بحران ویروس کرونا - Goldman Sachs - RT Business News
همچنین در rt.com
ذخایر هفتگی طلا و ارز خارجی روسیه 6.5 میلیارد دلار جهش می کندبانک مرکزی روسیه از مارس 2018 ، هنگامی که واشنگتن با اعمال تحریم ها علیه اشخاص روس ، در حال افزایش یورو و یوان بود ، سازمان تنظیم مقررات را مجبور کرد تا اتکا به اقتصاد روسیه به دلار آمریکا را افزایش دهد. تنظیم کننده همچنین فروش تدریجی اوراق بهادار خزانه داری آمریکا را آغاز کرد و سهم دارایی خود را از 100 میلیارد دلار در 2018 به 3.8 میلیارد دلار در مارس 2020 کاهش داد.

خبر مرتبط  بیکاری در ایالات متحده به 27 میلیون نفر منجر شد زیرا همه گیر شغل های جدید ایجاد شده از بحران مالی سال 2008 باعث پاک شدن همه گیر شد - RT Business News

تنظیم کننده پولی این کشور در آوریل 2020 خرید طلا را متوقف کرد ، ذخایر این فلز گرانبها در 73.9 میلیون اونس باقی مانده است. با این حال ، قیمت های جهانی طلا طی 10 سال گذشته رشد گسترده ای نزدیک به 25 درصدی را تجربه کرده است که به طور حتم باعث افزایش قیمت دارایی های گسترده روسیه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید