سهم شیر از LNG قطبی روسیه به مقصد آسیا – RT Business News

تولید کننده گاز روسی Novatek اعلام کرده است که قصد دارد 80 درصد از گاز طبیعی مایع (LNG) را از کارخانه LNG 2 قطب شمال به بازارهای آسیا از طریق مسیر دریای شمال حمل کند.

به گفته رئیس Novatek Leonid Mikhelson ، “سه خط مایع سازی نیروگاه با ظرفیت کلی 19.8 میلیون تن LNG از سال 2023 راه اندازی می شود.”

وی در یک پیام ویدیویی به شرکت کنندگان در کنفرانس تولیدکننده LNG – مصرف کننده گفت: تأمین گاز LNG به آسیا به دلیل ناوبری در طول سال کشتی ها در مسیر دریای شمال (NSR) امکان پذیر خواهد شد.

خبر مرتبط  تقاضای سوخت در هند علی رغم بیماری همه گیر در حال افزایش است - RT Business News

میخلسون افزود که پس از راه اندازی یخ شکن های جدید هسته ای مجهز به LK-60 ، امکان استفاده از تمام مسیرهای NSR در طول سال وجود دارد. “یخ شکن سرب Arktika در حال تکمیل آزمایشات است و ماه آینده به بهره برداری می رسد” او گفت.
همچنین در rt.com
روسیه قصد دارد ظرف 5 سال حضور LNG خود را در بازار جهانی بیش از دو برابر کندخبر مرتبط  پکن می گوید: حذف از بازارهای سهام ایالات متحده مانع از سرمایه گذاری در شرکت های چینی در لیست سیاه نمی شود - RT Business News

Arctic LNG 2 دومین پروژه گاز مایع Novatek در شبه جزیره Gydan در منطقه Yamalo-Nenets روسیه است. علاوه بر Novatek ، CNOOC و CNPC چینی ، France’s Total و کنسرسیومی از Mitsui و Jogmec ژاپن هر یک 10 درصد سهم در پروژه دارند. ماه گذشته ، آلمان گفت ممکن است با سرمایه گذاری بالغ بر 300 میلیون یورو (354 میلیون دلار) در این پروژه شرکت کند.

روسیه می خواهد مسیر دریای شمال را که در امتداد کل مناطق قطب شمال و شرق دور روسیه قرار دارد ، به یک شریان تجاری بزرگ بین اروپا و آسیا تبدیل کند. در نیمه اول سال ، حمل بار از طریق مسیر تقریبا به 15 میلیون تن رسید. سال گذشته 31.5 میلیون تن با استفاده از مسیر قطب شمال حمل و نقل شد.

خبر مرتبط  بوئینگ ممکن است 10٪ در میان بحران کورو ویروس و 737 MAX فیکسو کارکنان را کاهش دهد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید