سهام ژاپن از اخبار استعفای نخست وزیر شینزو آبه کاسته شد – RT Business News

Nikkei ژاپن روز جمعه پس از استعفا با طولانی ترین نخست وزیر این کشور ، شینزو آبه ، به دلیل مسائل بهداشتی ، ضرر در میان سهام اصلی سهام آسیا را رهبری کرد.

Nikkei 1.4 درصد کاهش یافت ، در حالی که شاخص قیمت سهام توکیو (Topix) روز تقریباً 0.7 درصد را به پایان رساند.

سایر بازارهای آسیا ، به جز تایوان و استرالیا ، در حال معاملات بودند که سهام آنها در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ حدود 1.5 درصد رشد داشت. كسپی كره جنوبی 0.4 درصد رشد داشته است ، و بمبئی سنسكس هند حدود یك درصد اضافه شده است.

خبر مرتبط  بیش از نیمی از صنعت فرانسه پس از خاموش شدن Covid-19 دوباره شروع به کار کردند - وزارت دارایی - اخبار تجاری RT

بازارهای اروپا در روز جمعه نسبتاً پایین افتتاح شد.
همچنین در rt.com
وزیر امور خارجه ژاپن – اقتصاد جهانی از زمان جنگ جهانی دوم با شدیدترین بحران روبرو استبازارها به گزارش رسانه ها مبنی بر استعفای نخست وزیر ژاپن آبه واکنش نشان دادند. صدا و سیمای عمومی ژاپن NHK ، با استناد به منابع نزدیک به آبه ، گفت که رهبر 65 ساله به دلیل بدتر شدن وضعیت مزمن سلامتی در حال کناره گیری است. همین امر توسط تعدادی دیگر از رسانه ها گزارش شده است.

خبر مرتبط  بانک توسعه آسیا هشدار می دهد - بحران کووید 19 می تواند 8/8 تریلیون دلار در اقتصاد جهانی باقی بگذارد - اخبار بازرگانی RT

وی گفت: “این برای سهام ژاپن منفی است زیرا این سؤال را ایجاد می کند که سیاست های بعدی چیست. ما شاهد الگوی آشنایی سهام در حال سقوط هستیم که ین را بالا می برد ، “ به نقل از رویترز ، جونیچی ایشیکاوا ، استراتژیست ارشد ارز در IG Securities در توکیو گفت.
همچنین در rt.com
شینزو آبه ، نخست وزیر طولانی ترین خدمت ژاپن استعفا را اعلام کردتغییر در احساسات بازارهای جهانی نیز پس از تغییر عمده سیاست های آمریکا صورت گرفت. جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، از سیاست اصلاح شده ای برای هدف قرار دادن تورم در روز پنجشنبه خبر داد.

خبر مرتبط  کاهش قیمت بازار سهام ایالات متحده با کاهش قیمت نفت در آمریکا - RT Business News

“به دنبال دوره هایی که تورم به طور مداوم زیر 2 درصد در حال اجرا بوده است ، سیاست پولی مناسب احتمالاً برای مدتی رسیدن به تورم نسبتاً بالاتر از 2 درصد را هدف دارد.” فدرال رزرو گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید