سهام و غار یوان چینی در معرض تهدید تعرفه چین ترامپ – RT Business News

حمله مجدد رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ به پكن بر اثر بحران coronavirus ، پول ملی چین ، یوان را به یك ماه یك ماه فرو ریخت ، در حالی كه بازارهای جهانی نیز پایین آمدند.

یوان در معاملات صبح روز جمعه ، 0.7 درصد سقوط کرد و قبل از بازگشت به 7.0632 ، اما در مقابل دلار پایین بود.

دوره های دورهمی در هنگ کنگ و شانگهای و همچنین برخی بازارهای دیگر آسیا است که برای تعطیلات روز جمعه تعطیل شد. بازار ژاپن یکی از معدود بازارهای آزاد بود که شاخص شاخص Nikkei در روز معاملاتی تقریباً سه درصد پایین تر از آن بود. در همین حال ، سهام استرالیا در هفته ها با بدترین خسارت مواجه شدند که تقریباً پنج درصد کاهش یافت.

خبر مرتبط  موج دوم کاوید می تواند قیمت نفت را به "دمپایی" ارسال کند - RT Business News
همچنین در rt.com
“من می توانم خیلی کار کنم”: ترامپ چین را به خاطر Covid-19 مقصر دانسته و به دنبال “تضعیف” انتخاب مجدد وی استدر حالی که بیشتر بازارهای اروپا برای روز کار بسته است ، معاملات سهام در بورس اوراق بهادار لندن در روز جمعه پایین تر افتتاح شد ، با FTSE 100 انگلیس ضررهای روز پنجشنبه را تمدید کرد و حدود دو درصد کاهش یافت.

سقوط بازار روی پاشنه تهدید ترامپ مبنی بر تعرفه های جدید علیه چین افتاد. روز پنجشنبه ، رئیس جمهور آمریكا كه مدتهاست پكن را به پنهان كردن اطلاعات در مورد شیوع تاج ویروس متهم می كند ، گفت كه دولت وی اقدامات تلافی جویانه راجع به این بیماری انجام می دهد. ایالات متحده از نظر تعداد عفونت های تایید شده همچنان بدترین کشور است. ترامپ همچنین اهمیت تجارت تجاری با چین را کم کرد.

خبر مرتبط  اقتصاد آلمان با شدیدترین افت در رکورد مواجه شده است - RT Business News
همچنین در rt.com
نظرسنجی ملی ممکن است بیکاری ایالات متحده به 40 میلیون باشدانتظار می رود که تنش ها بین دو بزرگترین اقتصاد وال استریت تشدید شود که در اواخر روز باز شود. هر سه شاخص اصلی ایالات متحده در معاملات قبل از بازار کمتر بودند و نشان می دهند که می توانند ضررهای قبلی را که روی پاشنه داده های بیکار ایالات متحده وارد شده است ، افزایش دهند. میانگین صنعتی داو جونز در روز پنجشنبه 288 امتیاز را به دست آورد زیرا تعداد کل پرونده های ثبت شده برای اولین بار در بیمه بیکاری در طی شش هفته گذشته از 30 میلیون نفر فراتر رفته است.

خبر مرتبط  روسیه صادرات غلات را به مدت 2 ماه به حالت تعلیق درآورد تا از بحران قیمت داخلی در اثر بحران جهانی کروناویروس جلوگیری کند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید