سهام علی بابا پس از آغاز تحقیقات ضد انحصاری چین در خرده فروش آنلاین – RT Business News سقوط می کند

رگولاتور ضد انحصاری چین تحقیقات در مورد ادعای اعمال انحصاری غول اینترنتی علی بابا را آغاز کرده است. یکی دیگر از جواهرات تاج جک ما ، گروه مورچه ، برای یک جلسه تنظیم مقررات احضار شده است.

این کاوشگر روز پنجشنبه توسط برترین ناظر بازار کشور ، دولت ایالتی برای تنظیم بازار اعلام شد. در بیانیه ای مختصر در وب سایت خود ، تنظیم کننده گفت که در حال تحقیق درباره علی بابا درباره آن است “انتخاب یکی از دو” سیاست ، که گزارش می شود فروشندگان خود را تحت فشار قرار می دهد تا کالاهای خود را در خدمات رقیب عرضه نکنند.

در همان روز ، بانک مرکزی چین و آژانس های ناظر بر اوراق بهادار ، بانک و بیمه ، اعلام کردند که آنها با مدیران شرکت fintech Ant Group ملاقات می کنند ، IPO که مدت ها پیش بینی شده بود و به طور ناگهانی در اوایل سال جاری لغو شده بود.

خبر مرتبط  شادترین مکان روی زمین؟ فقط اگر شما باب ایگر باشید! دیزنی دست از پرداخت 100000 کارگر در حالیکه بالاترین میزان اجرای دستمزد کوچک است می برد - RT Business News
همچنین در rt.com
شرکت های چینی در سال جاری تقریباً 12 میلیارد دلار از طریق IPO در مبادلات ایالات متحده جمع آوری کردندبه گفته شین هوا ، آژانس ها می خواهند “نظارت و راهنمایی گروه مورچه ها” برای اجرای سایر الزامات مالی و حقوقی و همچنین “عملکرد و توسعه خدمات مالی را تنظیم می کند.”

هر دو شرکت تأیید کردند که از اقدامات نظارتی مطلع هستند. گروه مورچه ، با حمایت جك ما ، بنیانگذار Alibaba ، گفت كه چنین خواهد شد “به طور جدی تمام الزامات نظارتی را مطالعه و کاملاً رعایت کرده و به طور کامل متعهد به انجام کلیه کارهای مربوطه شوید.”

علی بابا قول داد که در این تحقیقات به طور فعال با نهادهای نظارتی همکاری کند و افزود که فعالیت های تجاری آن همچنان عادی است. خبر این کاوشگر سهام غول آنلاین را فرو برد ، که هشت درصد پایین تر در هنگ کنگ بسته شد. سهام علی بابا در فهرست نیویورک بیش از سه درصد در معاملات بعد از ساعت کاهش یافت.

خبر مرتبط  ایالات متحده ممکن است با نزدیک شدن پروژه گاز به مرحله نهایی تحریم های جدید علیه Nord Stream 2 روسیه وارد کند - RT Business News
همچنین در rt.com
گوگل و فیس بوک برای مبارزه با اتهامات دولت به پیمان محرمانه برای تقلب در بازار تبلیغات آنلاین همکاری می کنند – گزارشاین اقدام نظارتی به عنوان بخشی از اقدامات گسترده دولت چین برای تقویت كنترل صنعت فینتك كه به سرعت در حال توسعه است ، دیده می شود. همین روند در سایر نقاط جهان از جمله ایالات متحده و اروپا مشاهده می شود.

خبر مرتبط  برنامه B؟ طبق گفته های برانسون ، ویلیام آتلانتیک را برای تصمیم گیری برای نجات مالی تصمیم می گیرد - RT Business News

ماه گذشته ، دفتر تنظیم انحصارات چین پیش نویس قوانین جدیدی را منتشر کرد که تعریف می کند چه چیزی رفتار ضد رقابتی را شامل می شود ، به مواردی مانند جمع آوری و استفاده از داده ها و همچنین حمایت از مصرف کننده در زمینه های دیگر پرداخته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید