سهام علی بابا و تنسنت در میان جنگ های صلیبی ایالات متحده در مورد سرمایه گذاری در شرکت های چینی سقوط می کنند – RT Business News

سهام Alibaba و Tencent در هنگ کنگ با انتشار اخباری مبنی بر اینکه دو از با ارزش ترین شرکت های چین می توانند هدف بعدی ممنوعیت سرمایه گذاری دولت ترامپ در حال خروج باشند ، کاهش یافته است.

روز پنجشنبه هر دو شرکت بیش از چهار درصد غواصی کردند ، در حالی که کل بازار هنگ کنگ امسال با اولین تنزل در میان افزایش تنش بین بزرگترین اقتصادهای جهان روبرو شد. شاخص معیار Hang Seng پس از سه روز افزایش متوالی 0.8 درصد افت کرد.
همچنین در rt.com
ترامپ حرارت پکن را در مورد ممنوعیت Alipay و هفت برنامه چینی دیگر افزایش می دهداندکی پس از آنکه وال استریت ژورنال و رویترز گزارش دادند که ممکن است در لیست سیاه سرمایه گذاری ایالات متحده قرار بگیرند ، افت سهام علی بابا و تنسنت رخ داد. این ممنوعیت که بیش از 30 شرکت چینی را هدف قرار داده است ، سرمایه گذاران آمریکایی را از بودجه شرکت های ذکر شده به دلیل ادعای روابط نظامی آنها منع می کند.

خبر مرتبط  ضرر شرکت های هواپیمایی ایالات متحده برای عبور از 35 میلیارد دلار برای آشفته 2020 - بیش از 40٪ از خسارات مالی که صنعت جهانی متحمل شده است - RT Business News

براساس گزارش WSJ به نقل از افراد آشنا به موضوع ، گسترش این لیست توسط وزارت امور خارجه ، وزارت دفاع و وزارت خزانه داری در حال بحث و بررسی است. گزارش شده است که خزانه داری این نگرانی را ابراز کرده است که اعمال تحریم برای این دو سنگین وزن چینی ، با دارا بودن بیش از 1.3 تریلیون دلار سرمایه در بازار ، می تواند بازارهای سرمایه را متزلزل کند.

این اقدام می تواند فصل جدیدی در حماسه فعلی حذف چین از بازار سهام ایالات متحده باز کند. روز چهارشنبه ، بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) روند حذف سه شرکت بزرگ مخابراتی چینی را برای سومین بار در عرض فقط یک هفته تغییر داد. در شب سال نو ، بورس اعلام کرد که چین موبایل ، China Telecom و China Unicom هنگ کنگ را رها می کند تا به دستور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده عمل کند ، اما فقط چهار روز بعد از این برنامه ها عقب نشینی کرد. گزارش شده است که استیو مونوچین ، وزیر خزانه داری ایالات متحده ، برای اعلام نگرانی های خود درباره تصمیم لغو حذف لیست ، وزیر خزانه داری آمریکا در کمتر از یک هفته ، یک چرخش دیگر رخ داد. NYSE در حال انجام طرح اصلی حذف خود از لیست است و در صورت تکمیل ، از 11 ژانویه لازم الاجرا می شود.

خبر مرتبط  استاد اقتصاد به بوم بوست گفت: بایدن درمورد چین سخت خواهد ماند اما مجال ترمیم روابط را خواهد داشت - RT Business News

تلنگر زدن NYSE همچنین سهام سه شرکت هدف را تحت تأثیر قرار داد. China Unicom در هنگ کنگ ده درصد سقوط کرد ، در حالی که China Mobile و China Telecom به ترتیب نزدیک به هفت درصد و بیش از هشت درصد ضرر کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید