سهام عربستان سعودی به عنوان معامله بیشتر برای نجات بازار نفت باز می شود – RT Business News

شاخص اصلی سهام بورس سعودی علیرغم تأخیر در مذاکرات بین سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان عمده نفت تقریباً دو درصد افزایش یافت.

بازار تداوول سعودی پس از آغاز هفته تجارت در کشورهای حاشیه خلیج فارس در روز یکشنبه ، دستاوردهای کمتر از یک ساعت را از دست داد ، اما هنوز هم حدود نیم درصد رشد داشت.

سهام سایر کشورها در منطقه با هم مخلوط شده بود که شاخص برتر بورسا کویت حدود یک درصد به دست آورد و بازار سهام بحرین نیز اندکی صعود کرد. بازارهای سهام بورس قطر و عمان اندکی رو به سقوط بودند و هرکدام حدود 0.1 درصد از دست دادند.

خبر مرتبط  چین قول داد "هر آنچه لازم است" را انجام دهد تا از شركتهای در لیست سیاه ایالات متحده خود محافظت كند - RT Business News
همچنین در rt.com
نشست اضطراری اوپک + که در تاریخ 9 آوریل برگزار می شودروز شنبه ، فاش شد که دیدار بین اوپک و صادرکنندگان نفت متحد به رهبری روسیه ، که در ابتدا برای دوشنبه تعیین شده بود ، می تواند تا پنجشنبه به تعویق بیفتد. در حالی که تأخیر ممکن است شرکت کنندگان زمان بیشتری را برای تهیه پیشنهادات خود در مورد راه های رونق بخشیدن به بازار نفت فراهم کنند ، اما اعتقاد بر این است که شکاف بین مسکو و ریاض یکی از اصلی ترین دلایل تغییر مجدد بود.

خبر مرتبط  جک ما می گوید IPO شرکت جدید او "بزرگترین در تاریخ بشر" است - RT Business News

به گفته تحلیلگران ، قیمت های نفت خام در سال 2020 با افت روبرو بوده است ، زیرا همه گیر کوراو ویروس تقاضا برای هر روز حدود 15 میلیون بشکه در روز را کاهش داده است. سقوط از شوک تقاضا بیشتر عمیق شد زیرا روسیه و ریاض نتوانستند در توافق نامه جدید نفتی در اوایل ماه مارس توافق کنند. اوضاع در بازار نفت رو به وخامت است زیرا شاهزاده اوپک ، عربستان سعودی ، تصمیم به سیلاب بازار با نفت ارزان گرفت و تخفیف هایی را برای بشکه های خود ارائه داد و همزمان تولید را افزایش داد.

خبر مرتبط  ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طول همه گیری بیش از 3 تریلیون دلار - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید