سهام جهانی Nikkei در بالاترین سطح 3 دهه گذشته ، در حالی که جهان در انتظار نتیجه انتخابات ایالات متحده است ، به رکورد می رسد – RT Business News

شاخص معیار ژاپن Nikkei 225 پس از ادامه روند صعودی سهام جهانی در هفته جاری ، در حالی که سرمایه گذاران برای پیروزی احتمالی جو بایدن ، دمکرات آماده می شوند ، در بالاترین سطح از سال 1991 بسته شد.

Nikkei یکی از بزرگترین دستاوردها را در بین همتایان خود در آسیا و اقیانوسیه داشته است ، که با جهش 0.9 درصدی به 24325.23 واحد در روز جمعه رسید. این بالاترین علامت برای شاخص محک از دهه آخر قرن 20 است ، زمانی که اقتصاد پرتحرک ژاپن سقوط کرد و به اصطلاح وارد شد. “دهه گمشده”.

در سایر مناطق منطقه ، بمبئی سنسکس هند حدود 1.3 درصد افزایش یافت ، استرالیا همه موارد معمولی 0.8 درصد و کره جنوبی Kospi 50 هفته را حدود نیم درصد بالاتر به پایان رساند. به گزارش رویترز ، علیرغم کاهش سهام چین ، شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه – اندازه سهام آسیا و اقیانوسیه در خارج از ژاپن – پس از افزایش 0.3 درصدی به بالاترین سطح 3 ساله نزدیک شد.

خبر مرتبط  بدهی ایالات متحده تا سال 2051 دو برابر می شود و اقتصاد را در معرض خطر بحران مالی قرار می دهد - دفتر بودجه کنگره - RT Business News
همچنین در rt.com
بورس اوراق بهادار توکیو به دلیل اشکال عمده “مربوط به هک” معاملات را برای کل روز متوقف کرددر همین حال ، شاخص سهام جهانی MSCI در سراسر کشور ، که سهام 23 کشور توسعه یافته و 26 کشور در حال ظهور را ردیابی می کند ، پس از افزودن 0.05 درصد به اوج رکورد خود در ماه سپتامبر نزدیک شد.

سهام اروپا با افتتاح بورس در روز جمعه اندکی افزایش یافت ، اما به سرعت روند خود را معکوس کرد. DAX آلمان تقریباً یک درصد افت داشت و FTSE 100 انگلیس حدود نیم درصد ضرر کرد ، در حالی که سهام فرانسه هنوز 1.2 درصد بالاتر بود. STOXX 600 پان اروپایی 0.8 درصد افت کرد.

خبر مرتبط  در حالیکه تسلا قصد داشت شروع به پذیرش ارز رمزپایه کند - Bitcoin Business 44.400 دلار فروخت
همچنین در rt.com
“BIGGEST BUBBLE EVER” در بازار سهام ایالات متحده ممکن است ظاهر شده باشد اما بدترین وضعیت هنوز در انتظار نیست – پیتر شیفبا وجود آشفتگی بازار مورد انتظار در میان عدم اطمینان انتخابات ، سهام ایالات متحده در این هفته برای چهار جلسه متوالی افزایش یافت. روز پنج شنبه هر دو شاخص صنعتی داو جونز و S&P 500 جهش تقریباً دو درصدی داشتند. با این حال ، وال استریت ممکن است این سودها را تمدید نکند زیرا در معاملات جمعه قبل از بازار معاملات آتی با کاهش قیمت مواجه شد.

خبر مرتبط  آمازون پیش بینی می کند ، همه گیر است یا نه ، شور و هیجان خرید آنلاین برای ماندن در اینجا است - RT Business News

در حالی که ایالات مهم هنوز در حال اتمام شمارش آرا هستند كه می تواند نتیجه انتخابات را تعیین كند ، پیش بینی می شود كه بایدن پیروز شود. طبق آمار فعلی AP ، نامزد حزب دموکرات برای تأمین 270 مورد نیاز برای رسیدن به دفتر بیضی شکل فقط به شش نماینده دیگر احتیاج دارد. در همین حال ، رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ در حال طرح چالش های قانونی برای شمارش آرا، است و مخالفان خود را به تلاش برای این كار متهم می كند “کش رفتن” انتخابات.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید