سهام جهانی Nikkei در بالاترین سطح 3 دهه گذشته ، در حالی که جهان در انتظار نتیجه انتخابات ایالات متحده است ، به رکورد می رسد – RT Business News

شاخص معیار ژاپن Nikkei 225 پس از ادامه روند صعودی سهام جهانی در هفته جاری ، در حالی که سرمایه گذاران برای پیروزی احتمالی جو بایدن ، دمکرات آماده می شوند ، در بالاترین سطح از سال 1991 بسته شد.

Nikkei یکی از بزرگترین دستاوردها را در بین همتایان خود در آسیا و اقیانوسیه داشته است ، که با جهش 0.9 درصدی به 24325.23 واحد در روز جمعه رسید. این بالاترین علامت برای شاخص محک از دهه آخر قرن 20 است ، زمانی که اقتصاد پرتحرک ژاپن سقوط کرد و به اصطلاح وارد شد. “دهه گمشده”.

در سایر مناطق منطقه ، بمبئی سنسکس هند حدود 1.3 درصد افزایش یافت ، استرالیا همه موارد معمولی 0.8 درصد و کره جنوبی Kospi 50 هفته را حدود نیم درصد بالاتر به پایان رساند. به گزارش رویترز ، علیرغم کاهش سهام چین ، شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه – اندازه سهام آسیا و اقیانوسیه در خارج از ژاپن – پس از افزایش 0.3 درصدی به بالاترین سطح 3 ساله نزدیک شد.

خبر مرتبط  بانک فدرال FIERCEST WILDFIRE را تنظیم کرد که از کنترل کل اقتصاد ایالات متحده خارج می شود - پیتر شیف - RT Business News
همچنین در rt.com
بورس اوراق بهادار توکیو به دلیل اشکال عمده “مربوط به هک” معاملات را برای کل روز متوقف کرددر همین حال ، شاخص سهام جهانی MSCI در سراسر کشور ، که سهام 23 کشور توسعه یافته و 26 کشور در حال ظهور را ردیابی می کند ، پس از افزودن 0.05 درصد به اوج رکورد خود در ماه سپتامبر نزدیک شد.

سهام اروپا با افتتاح بورس در روز جمعه اندکی افزایش یافت ، اما به سرعت روند خود را معکوس کرد. DAX آلمان تقریباً یک درصد افت داشت و FTSE 100 انگلیس حدود نیم درصد ضرر کرد ، در حالی که سهام فرانسه هنوز 1.2 درصد بالاتر بود. STOXX 600 پان اروپایی 0.8 درصد افت کرد.

خبر مرتبط  آیا ترامپ از تعرفه ها برای محافظت از نفت آمریکا استفاده خواهد کرد؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
“BIGGEST BUBBLE EVER” در بازار سهام ایالات متحده ممکن است ظاهر شده باشد اما بدترین وضعیت هنوز در انتظار نیست – پیتر شیفبا وجود آشفتگی بازار مورد انتظار در میان عدم اطمینان انتخابات ، سهام ایالات متحده در این هفته برای چهار جلسه متوالی افزایش یافت. روز پنج شنبه هر دو شاخص صنعتی داو جونز و S&P 500 جهش تقریباً دو درصدی داشتند. با این حال ، وال استریت ممکن است این سودها را تمدید نکند زیرا در معاملات جمعه قبل از بازار معاملات آتی با کاهش قیمت مواجه شد.

خبر مرتبط  ترامپ چوب تعرفه ای را به "کارتل غیرقانونی اوپک" داد و قول داد "هر کاری که بخواهد" انجام دهد (اما نفت آمریکا قطع نشود!) - RT Business News

در حالی که ایالات مهم هنوز در حال اتمام شمارش آرا هستند كه می تواند نتیجه انتخابات را تعیین كند ، پیش بینی می شود كه بایدن پیروز شود. طبق آمار فعلی AP ، نامزد حزب دموکرات برای تأمین 270 مورد نیاز برای رسیدن به دفتر بیضی شکل فقط به شش نماینده دیگر احتیاج دارد. در همین حال ، رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ در حال طرح چالش های قانونی برای شمارش آرا، است و مخالفان خود را به تلاش برای این كار متهم می كند “کش رفتن” انتخابات.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید