سهام جهانی در میان تنش های فزاینده بین ایالات متحده و چین کاهش می یابد – RT Business News

بازارها در اروپا و آسیا روز جمعه سقوط کردند پس از آنکه پکن دستور داد دولت آمریکا برای انتقام از تعطیلی آمریکا در کنسولگری چین در هیوستون ، یک مرکز دیپلماتیک در چنگدو را تعطیل کند.

سهام چینی منجر به ضرر در آسیا شد و کامپوزیت شانگهای بیش از سه درصد کاهش یافت. شاخص های کامپوزیت شنژن و شاخص های مؤلفه شنژن بیش از چهار درصد کاهش یافته اند. این فروش همچنین در هنگ کنگ مشاهده شد ، زیرا شاخص Hang Hang Seng در شهر بیش از دو درصد سقوط کرد.

بازارها در جای دیگر آسیا و اقیانوس آرام کاهش یافت ، با این که همه دستورالعمل های استرالیا حدود یک درصد از دست می دهند ، در حالی که کلید بمبئی سنسکس و کره جنوبی کره جنوبی حدود نیم درصد کاهش یافته اند. بورس مهم دیگر در آسیا ، بورس اوراق بهادار توکیو ، روزهای جمعه برای تعطیلات بسته شد.

خبر مرتبط  بیکاری در منطقه یورو با وجود کاهش محدودیت های ویروس کرونا ، همچنان در حال افزایش است - RT Business News
همچنین در rt.com
افزایش تنش های آمریکا و چین بار اضافی غیرقابل تصوری را برای اقتصاد آمریکا ایجاد می کند – پروفسور وولف به Boom Bustسهام در اروپا در افتتاحیه جمعه همسالان آسیایی خود را دنبال کردند. سه شاخص اصلی – CAC 40 فرانسه ، DAX آلمان و FTSE 100 انگلیس – همگی بیش از یک درصد سقوط کردند.

خبر مرتبط  هشدار می دهد سازمان ملل متحد - RT News News اگر تشدید پیش بینی coronavirus ، گردشگری جهانی ممکن است $ 3.3 TRILLION را از دست بدهد.

این فروش در میان تشدید تنش ها بین دو بزرگترین اقتصاد جهان ، ایالات متحده و چین رخ داد. روز جمعه ، وزارت امور خارجه چین به کنسولگری ایالات متحده در چنگدو دستور داد عملیات را متوقف کند. پکن گفت واشنگتن این اقدام را تحریک کرده است ، زیرا در اوایل این هفته گفته شد که یک مرکز دیپلماتیک را در هوستون ، تگزاس خالی کنید. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا هشدار داد كه تسهیلات اضافی می تواند بسته شود.
همچنین در rt.com
جنگ 5G: چین می تواند نوکیا و اریکسون را در پاسخ به ممنوعیت اتحادیه اروپا در مورد هواوی مجازات کندخبر مرتبط  ورشکستگی های گسترده و 300 میلیارد دلار برای کاهش ارزش پول برای آمریکا به دست می آید - RT Business News

برخی از تحلیلگران هشدار داده اند که افزایش تنش می تواند بازار را در مواقعی که اقتصاد جهانی با همه گیر کرونویروس درگیر است ، پایین بیاورد.

“افزایش تنش های ایالات متحده و چین آخرین کاه بازار است ،” آلن لی ، مدیر نمونه کارها در Atta Capital ، گفته است که توسط South China Morning Post نقل شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید