سهام جهانی در خوش بینی چین به اوج چند هفته ای رسیده و امیدوار است محرک ویروس کرونا بیشتر باشد – اخبار تجاری RT

سهام اروپا و آسیا و همچنین معاملات آتی ایالات متحده روز دوشنبه در حالی معامله شد که سرمایه گذاران بر روی داده های اقتصادی مثبت از چین شرط بندی می کنند و انتظار دارند قانون گذاران آمریکایی بسته محرک جدیدی را در میان افزایش پرونده Covid-19 تصویب کنند.

سهام چین روز دوشنبه بازارهای آسیایی را بالاتر برد ، در حالی که هنگ کنگ در هنگ کنگ بهترین روز معاملاتی خود را از 21 ژوئیه ثبت کرد ، زیرا بیش از دو درصد افزایش یافت و در 24،649.68 واحد بسته شد. معاملات سهام در سرزمین اصلی چین نیز با افزایش همراه بود که شاخص کامپوزیت شانگهای بیش از 2.5 درصد رشد کرد و شاخص کامپوزیت شنژن در زمان بسته شدن حدود سه درصد بالاتر بود.
همچنین در rt.com
آسیا “بهترین موقعیت” برای بهبودی از بحران ویروس کرونا – گلدمن ساکسخبر مرتبط  Berkshire وارن بافت تمام سهام در خطوط هوایی ایالات متحده را به فروش می رساند ، و در نتیجه خاموش شدن Covid-19 ، 50 میلیارد دلار Q1 از دست داده است - خبرهای RT Business

شاخص CSI300 که بزرگترین شرکتهای معامله در بورسهای شانگهای و شنژن را ردیابی می کند ، روند تجمع هفته گذشته در روز دوشنبه را تمدید کرد. این شاخص با رشد حدود سه درصدی ، بزرگترین سود خود را در سه ماه اخیر به دست آورد.
این تجمع در حالی برگزار می شود که پکن قرار است اواخر این هفته ارقام جدید صادرات را منتشر کند ، در حالی که گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه به زودی در هفته آینده ارائه می شود. انتظار می رود هر دو گزارش منعکس کننده بهبود بیشتر دومین اقتصاد بزرگ جهان باشد ، صادرات احتمالاً بیش از 10 درصد و تولید ناخالص داخلی بیش از پنج درصد افزایش یابد.

ادامه مطلب

در سایر نقاط آسیا و اقیانوسیه ، استرالیا ، تمام شاخص های معمولی و کره جنوبی کره جنوبی حدود نیم درصد بالاتر از نرخ بسته شده است. Nikkei ژاپن روند را پشت سر گذاشت و 0.3 درصد افت کرد.

خبر مرتبط  OPEC + با کاهش تولید نفت در ماه آگوست 101٪ مطابقت داشت - RT Business News

بیشتر صرافی های اروپایی همتایان آسیایی خود را دنبال کردند تا روز دوشنبه بالاتر باز شوند. STOXX 600 پان اروپایی در معاملات اولیه 0.2 درصد جهش بیشتری داشت. بازارهای سهام آلمان و فرانسه کمتر از یک درصد سود کسب کردند ، در حالی که سهام انگلیس در آستانه اجلاس Brexit در اواخر هفته معاملات ثابت داشت.

“از نظر ویروس نیز ، ما در اروپا شاهد نگرانی هستیم ، در حالی که چین یک پناهگاه شبه امن محسوب می شود ،” کریس وستون ، رئیس کارگزاران تحقیقاتی Pepperstone در ملبورن ، به نقل از رویترز گفت.

خبر مرتبط  تولید ناخالص داخلی هند بیش از 16٪ در ماه آوریل تا ژوئن در میان عدم قطعیت همه گیر - قرارداد بیزینس RT

در همین حال ، معاملات آتی سهام ایالات متحده در معاملات قبل از بازار عمدتا بیشتر بود ، زیرا Nasdaq با فناوری سنگین بیش از یک درصد و S&P حدود 0.3 درصد رشد کرد. در حالی که سرمایه گذاران منتظرند بانکهای بزرگ وال استریت گزارش درآمد خود را در اواخر هفته منتشر کنند ، بحث قانونگذاران آمریکایی در مورد اقدامات محرک جدید نیز در کانون توجه است. در آخر هفته ، دموکرات ها در مجلس و جمهوری خواهان در مجلس سنا ، طرح محرک ویروس کرونا ویروس کرونا ، رئیس جمهور دونالد ترامپ را به ارزش 1.8 تریلیون دلار رد کردند و این نگرانی را درباره تصویب این بسته قبل از انتخابات افزایش داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید