سهام بزرگترین سازنده تراشه چین پس از گزارش احتمالی ممنوعیت ایالات متحده – RT Business News

سهام شرکت بزرگترین تراشه قراردادی SMIC چین روز دوشنبه بیش از 23 درصد سقوط کرد ، پس از آنکه دولت ایالات متحده گفت ممکن است شرکت های آمریکایی را از ارائه کالا و خدمات به این شرکت منع کند.

سهام SMIC در فهرست هنگ کنگ 23،89 درصد به 18 دلار هنگ کنگ رسیده است ، در حالی که سهام شانگهای اخیراً با 11 درصد کاهش به 58.8 یوان رسیده است.

گزارش شده است که وزارت دفاع ایالات متحده در حال بررسی این است که آیا SMIC را به اصطلاح Entity List وزارت بازرگانی اضافه کند یا خیر. طبق منابع وال استریت ژورنال ، این بخش در حال بررسی این موضوع است که آیا سازنده تراشه به دستگاه های دفاعی و نظامی چین کمک می کند یا خیر.

خبر مرتبط  چرا تلاش های ایالات متحده برای آسیب رساندن به شرکت های فن آوری چینی "پیشنهادی برای از دست دادن" است - RT Boom Bust بررسی می کند - RT Business News

از آنجا که SMIC به تجهیزات تراشه سازی آمریکایی متکی است ، این ممنوعیت می تواند تهیه تجهیزات لازم برای توسعه توانایی های خود را برای شرکت دشوارتر کند و از این طریق تولید را تحت تأثیر قرار دهد.

“چنین اقدامی اطمینان می دهد که تمام صادرات به SMIC تحت بازبینی جامع تری قرار می گیرند” سخنگوی وزارت دفاع گفت.
همچنین در rt.com
Huawei چین با افزایش سرمایه گذاری در روسیه به سرکوب ایالات متحده پاسخ می دهدمارک لی ، که صنعت تراشه چین را در Bernstein Research پیگیری می کند ، به رویترز گفت که در نتیجه ، “این شرکت می تواند ظرف چند سال تحت کار قرار گیرد.”

تحریم های احتمالی SMIC می تواند به دنبال مجازاتی باشد که واشنگتن علیه غول فناوری چینی هواوی در سال 2019 وضع کرده است. این تحریم ها مانع از بدون اجازه خاص کسب و کارهای آمریکایی شده است. در اوایل سال جاری ، با افزایش تنش بین دو ابرقدرت اقتصادی جهان ، چین و ایالات متحده ، دولت ایالات متحده اقدامات دیگری را برای قطع هواوی از منابع اصلی نیمه هادی انجام داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید