سهام برتر تراشه ساز چین در خطر تهدید به تحریم های ایالات متحده متلاشی می شود – RT Business News

قیمت سهام بزرگترین تولید کننده نیمه هادی SMIC در چین روز دوشنبه پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر محدود کردن فروش فناوری به شرکت به دلیل احتمال استفاده آنها توسط ارتش ، به شدت کاهش یافت.

سهام SMIC در لیست شانگهای تا هفت درصد غرق شد ، در حالی که معاملات در هنگ کنگ روز دوشنبه تقریبا پنج درصد افت داشت.

این گزارش در پی گزارش های رسانه ای است که ادعا می کند تأمین کنندگان تجهیزات خاصی برای SMIC باید مجوز صادرات ویژه ای دریافت کنند. این گزارش ها به نامه وزارت بازرگانی ایالات متحده به شرکت ها استناد می کند که می گوید لوازم فروخته شده به تراشه ساز چینی “خطر غیر قابل قبول” هدایت شدن به “استفاده نهایی نظامی”
همچنین در rt.com
صدها شرکت آمریکایی به تسلا می پیوندند تا تعرفه های جنگ تجاری ترامپ – رسانه ها را به چالش بکشندخبر مرتبط  ایالت کالیفرنیا می تواند دوباره کارخانه تسلا را روشن کند ... حتی اگر الون مسک تولید خود را آغاز کرده است - RT Business News

این شرکت که هرگونه ارتباط با ارتش چین را تکذیب می کند ، گفت که گزارش های رسانه ها را دیده است اما هیچ اطلاع رسمی درباره محدودیت های پیش رو دریافت نکرده است. این شرکت همچنین به سرمایه گذاران و سهامداران مشاوره داده است “برای احتیاط ورزیدن.”

روزنامه گلوبال تایمز به دنبال انتشار اخبار مربوط به تحریم های تازه آمریکا علیه یک شرکت فناوری چینی دیگر ، سرمقاله ای را منتشر کرد که در آن چین با آن روبرو است “سرکوب فناوری پیشرفته توسط ایالات متحده هدایت می شود.” این اضافه شده است که پکن باید برای یک مهاربند “راهپیمایی جدید فناوری طولانی” و با توجه به محدودیت های ایالات متحده در SMIC به وابستگی آن در بخش حیاتی پایان دهد.

خبر مرتبط  بازیابی صنعت نفت فاقد یک ماده مهم است - RT Business News

اقدامات گزارش شده با هدف بزرگترین تولید کننده تراشه قراردادی چین به منزله ممنوعیت کامل نیست ، همانطور که در مورد Huawei و برخی دیگر از شرکتهای چینی اضافه شده به “لیست نهادهای” ایالات متحده وجود داشت. با این حال ، برخی از تحلیلگران خاطرنشان كردند كه هنوز نحوه اعمال محدودیتها مشخص نیست و آنها هشدار دادند كه این شركت ممكن است كاملاً از نرم افزارهای مهم آمریكا و تجهیزات تراشه سازی قطع شود و با چندین عقب گرد مواجه شود.
همچنین در rt.com
Huawei چین با افزایش سرمایه گذاری در روسیه به سرکوب ایالات متحده پاسخ می دهد“این دقیقاً به هسته اصلی توانایی خودكشایی چین در فن آوری ضربه می زند” دیوید روشه ، رئیس استراتژی مستقل ، روز دوشنبه به CNBC گفت.

خبر مرتبط  نواک می گوید ، کاهش اوپک چاه های نفت روسیه را بسته نخواهد کرد که بازگشایی آن غیرممکن است

این اقدام در حالی صورت می گیرد که فشار گسترده آمریکا بر شرکت های فناوری چینی و افزایش تنش های سیاسی و اقتصادی بین بزرگترین اقتصادهای جهان افزایش یافته است.

دو برنامه محبوب رسانه های اجتماعی چینی – TikTok و WeChat – در معرض تهدید ممنوعیت کامل در ایالات متحده هستند. TikTok در تلاش برای ماندن در بازار ، جایی که میلیون ها کاربر دارد ، در تلاش است تا با شرکت های آمریکایی Oracle و Walmart به توافق برسد و 20 درصد سهام برنامه اشتراک ویدیو را به آنها بفروشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید