سهام اپل در مورد برنامه های گزارش شده برای راه اندازی ماشین الکتریکی خودران در سال 2024 افزایش یافته است – RT Business News

گزارش گزارش شده توسط اپل برای ورود به بازار خودرو و ساخت یک وسیله نقلیه مسافربری که دارای فناوری باتری خاص خود باشد ، سهام سازنده آیفون را پس از افتتاح بازارها در روز سه شنبه بیش از چهار درصد افزایش داد.

اندکی پس از زنگ آغاز به کار در وال استریت سهام اپل بالای 134 دلار در هر سهم معامله شد. اگر این رالی تا پایان جلسه معاملات ادامه یابد ، محدودیت بازار شرکت می تواند حدود 60 میلیارد دلار جهش کند.

خبر مرتبط  خطوط لوله فرسوده لیبی ممکن است آرامش بیشتری به بازار نفت آسیب دیده برساند - RT Business News

رویترز به نقل از دو نفر آشنا به این موضوع ، احساسات سرمایه گذاران را تحت تأثیر اخباری مبنی بر اینکه این غول فناوری دو تریلیون دلاری در حال برنامه ریزی برای ساخت وسیله نقلیه ای برای بازار انبوه است ، هدایت کرد. گزارش شده است که این اتومبیل ، بخشی از آنچه به عنوان پروژه تیتان شناخته می شود ، دارای طراحی جدیدی از باتری است که می تواند به طور قابل توجهی هزینه باتری ها را کاهش دهد و دامنه خودرو را افزایش دهد.

خبر مرتبط  بولسونارو برزیل به BRICS گفت - اقتصادهای نوظهور می توانند نقش اساسی در بهبود جهانی از بیماری همه گیر ویروس کرونا داشته باشند - RT Business News
همچنین در rt.com
بگو چی؟ اپل از هدفون هایی با قیمت 549 دلار رونمایی کرد!در حالی که این گزارش حاکی از آن بود که تولید طی چهار سال آغاز می شود ، برخی از منابع به رویترز گفتند که بیماری همه گیر ویروس کرونا ممکن است آن را به سال 2025 یا بعد از آن بازگرداند.

برخی دیگر از شرکت ها نیز از هیجان سرمایه گذاران بهره مند شده اند. در حالی که در این گزارش نه اسمبل احتمالی خودرو و نه تأمین کنندگان احتمالی اپل ذکر شده بود ، سهام دو شرکت Velodyne و Luminar – رشد دو رقمی را در روز دوشنبه مشاهده کردند. این شرکت ها سنسورهای لیدار تولید می کنند که به اتومبیل های خودران کمک می کند تا نمای سه بعدی از جاده را بدست آورند.

خبر مرتبط  تقاضای طلا به پایین ترین سطح 11 ساله سقوط می کند - شورای جهانی طلا - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید